Banyo yapma ile ilgili sorular. Duş Almak mı Sabun Kullanmak mı?

1. Çok fazla duş veya banyo yapmak cildim için zararlı mı? 
Uzmanlar tarafından geliştirilen tüm NIVEA Vücut Temizleme ürünleri, cildinize bakım yapmak ve cildinizin nem kaybına karşı korunmasına yardımcı olmak için özel bir bileşim içerir. Duş veya banyo, cilt için zararlı değildir. Fakat dermatologlar cildin kendi dengesini koruyabilmesi için, cildin tipine, suyun sıcaklığına ve kalitesine bağlı olarak, günde iki kereden fazla duş veya banyo yapılmamasını öneriyorlar. Hassas ve kuru cilt tipine sahip olanlar, cildinin reaksiyonuna bağlı olarak duş ve banyo sıklığını kendileri ayarlamalıdır.

2. Benim için hangi ürünün doğru olduğunu nereden bilebilirim?
Sizin için en uygun NIVEA Vücut Temizleme ürününü seçmek, önce kendi ihtiyaçlarınızı ve arzularınızı bilmek ve daha sonra bunları sevdiğiniz kokularla ve girmek istediğiniz genel ruh haliyle birleştirmekle başlamalıdır! NIVEA Banyo ve Duş Jelleri; cildiniz için mükemmel bakım sağlayan veya içerdiği özel kokularla keyif anlarınızı uzatan ve sizi şımartan olmak üzere ikiye ayrılabilir. Eşsiz kokularla kendinizi taze hissetmek istiyorsanız, Care&Orange Banyo ve Duş Jeli gibi ürünler sizin için doğru ürünlerdir. Portakal çiçeği kokusu ve bambu sütü içeren formülü ile tazeliği ve bakımı bir araya getirir. Banyo yapmayı tercih eden biriyseniz, orijinal NIVEA kokusu ve orijinal bakım maddeleri içeren NIVEA Creme Care Banyo ve Duş Jeli sizin tercihiniz olabilir. Bundan sonra, tek yapacağınız şey, seçtiğiniz kategorideki en sevdiğiniz kokuyu bulmak.

3. NIVEA Vücut Temizleme ürünleri cildime nasıl bakım yapar?

NIVEA Vücut Temizleme ürün yelpazesindeki tüm ürünler en iyi bakımı sağlamak için, çok nazik aktif maddeler içerir ve ciltle uyumu dermatolojik olarak onaylanmıştır. Çoğu ürün, cilt pH'ı ile nötrdür. Ek olarak, daha kuru cilt tiplerinin ihtiyaçlarını karşılamak için bir çok ürün geliştirilmiştir; örneğin orijinal NIVEA Creme'deki yağları ve provitamini içeren NIVEA Crème Care Banyo ve Duş Jeli. 

4.  Etikette hiçbir bilgi olmadığında banyo ürününden ne kadar kullanılmalıdır?

Suda küçük bir miktar (maksimum 30ml) yeterlidir, ancak ürün, ürünün istenilen yoğunluğuna (örn. köpük miktarı) bağlı olarak ayrıca miktarı ayarlanabilir.

5. Saçımda da NIVEA Vücut Temizleme ürünü kullanabilir miyim? 
Evet, örneğin NIVEA Men Duş Jeli ürünleri vücudu, yüzü ve saçı temizleyecek şekilde formüle edilmiştir. Saç üzerindeki iyi performansı, erkekler tarafından ürün testlerinde onaylanmıştır. Bununla birlikte, tüm NIVEA Vücut Temizleme ürünlerimiz öncelikle cildinizin gereksinimlerini karşılamak için geliştirilmiştir.


6. Hamileyken hassas ciltten müzdarip olduğumuzda hangi NIVEA Vücut Temizleme ürünü kullanılmalıdır?

Hamilelikte, hormonlar vücudun su dengesini etkilediği için ve cildiniz en üst sınırlarında gerildiği için cildinizin özellikleri geçici olarak değiştirebilir. Bu dönemde cildiniz en iyi performansı göstermek zorundadır. Yüksek hormon seviyeleri ve cildin uzamasının sebep olduğu gerginlik, cildinizin kurumasına neden olabilir. Ciltteki bu kurumayı daha da artıracağı için çok sıcak suda banyo yapmak tavsiye edilmez. Bunun yerine, NIVEA Vücut Temizleme ürünlerimizin sunduğu ciltteki bakım hissini keşfedin; örneğin NIVEA Creme Care ve NIVEA Creme Soft Banyo ve Duş Jeli ile.

7.  Neden kalıp sabunlar çatlıyor?
Ne yazık ki, bu problem tüm kalıp sabunlarda uzun süre kullanıldıktan sonra az ya da çok oluşabilir. Bu çatlaklar kalıp sabun ıslandıktan sonra, rutin kullanım olmadan uzun süre kuru kaldıklarında oluşur. Ancak çatlaklar ürünün temizleme performansını etkilemez. Kalıp sabundaki bu çatlaklarda kir parçacıkları birikiyorsa ve koyu lekeler olarak gözlemleniyorsa bu yalnızca sabunun görüntüsünü etkiler.
 

Başka sorunuz var mı?

Online iletişim formumuzu kullanarak lütfen bizimle iletişime geçin.

product-stage-bg