Lip Care FAQ

Dudak Bakımı ile İlgili Sorularınız mı var?

1. Dudaklarım için neden özel bakıma ihtiyacım var? 
Dudaklarınızdaki cilt çok ince ve hassastır. Dudaklarınızın kendilerini dış tahrişlerden korumak için incecik bir tabakası vardır. Dudak bakım ürünleri cildinizin sağlıklı halini korur. Nem seviyelerinin düzgün bir şekilde muhafaza edilmesi önemlidir. Dudaklarınızı soğuk, rüzgar ve UV ışınları gibi dış etkilere karşı korumak özellikle önemlidir. Dudaklarınızı korumak için, yalnızca evden çıktığınızda değil, onlara gün boyu bakım yapmanız gerekir. Özellikle kış dudaklar için çok sert olabilir, bu da onları çabucak kurutur. Aynı durum, klimalı ortamlarda yaz aylarında da geçerlidir.

2. Dudak bakım ürünleri düzenli olarak uygulandığında bağımlılık tehlikesi var mı? 
Dudak bakım ürünlerinin kullanımının fiziksel bağımlılığa neden olabileceğine dair bilimsel bir kanıt bulunmamaktadır. Dışarıdan uygulanan lipitler cildin endojen lipit üretimini etkilemez. Bununla birlikte, düşük miktarda lipit üretiliyorsa, özellikle düşük sıcaklık ve havadaki düşük nem nedeniyle kış aylarında dudak bakım ürünlerinin günde birkaç kez uygulanması gerekebilir. Düzenli olarak bakım yapılan dudaklar yumuşak kalacaktır.

3. Çatlamış dudaklar için ne yapabilirim? 
Dudaklarınız kurumuş ve çatlamışsa, derhal harekete geçmeniz önemlidir. En iyi çözüm, kuruluğu giderebilen ve dudakların iyileştirilmesine yardımcı olan aynı zamanda iyileşme sürecini destekleyen bir üründür. NIVEA Dudak Bakım serisi, çatlamış dudaklar için ilk yardım olan Med Repair'ı içerir.

4. Dudaklar güneşten yanar mı?
Doğal cilt pigmenti cildin güneş ışığında tehlikeli UV ışınlarını filtrelemesine yardımcı olur. Maalesef dudak derisi neredeyse hiç melanin içermez. Doğrudan güneş ışığı altında, dudaklar daima SPF'e sahip bir ürünle korunmalıdır. Bazı NIVEA dudak bakım ürünleri SPF15 içerir. Sahilde ya da dağlarda iseniz, daha yüksek koruma faktörleri öneririz. Unutmayın: UV ışınları, hava bulutlu olsa bile dudaklarınızı hala etkileyebilir. 
 

Başka sorunuz var mı?

Online iletişim formumuzu kullanarak lütfen bizimle iletişime geçin.

product-stage-bg