ÖNCELİĞİMİZ CİLDİNİZ

NIVEA'da, cildiniz her zaman önceliğimizdir. Bir asrı aşkın bir süredir cilt üzerine araştırmalar yapıyor, en iyi, en güvenli ve en etkin cilt bakımı formüllerini geliştirmenin yollarını arıyoruz. En gelişmiş cilt araştırma merkezlerimizle cilt bakımı alanında lider bir marka olarak, kendimizi insanlığa ve insan cildinin doğal sağlığına, güzelliğine adadık. Çevreye verdiğimiz değer güvenli, hassas ve etkin cilt bakımına olan bağlılığımızın mantıksal bir sonucudur.
hand-in-cream-jar-smiling-woman

NIVEA CİLDİNİZİ TANIYOR …

Bir asrı aşkın tecrübemiz, yılda yaklaşık 2.000 bilimsel çalışmamız ve araştırma - geliştirme biriminde hizmet veren 1.000'den fazla çalışanımızla, cildi ve cildin insan sağlığı üzerindeki etkilerini en ince ayrıntısına kadar biliyoruz. Yalnızca 2018 yılında, patentli teknolojilerimizin 1.900'den fazlası, mevcut NIVEA ürünleri ve dünya genelindeki NIVEA ürünlerinin sürekli gelişimi kullanıldı. Sadece mevzuata uyum sağlamak bizi tatmin etmediği için yasal gerekliliklerin ötesine giderek en hassas cildin bile iyileştirici ve hassas NIVEA dokunuşunu hissetmesini sağladık. Dolayısıyla bileşenlerimiz ve ürünlerimize dair güvenlik kriterleri listemiz, tüm mevzuatlardan çok daha sıkıdır.
aloe-vera-cream-on-womans-back

… VE SEVİYOR.

Cilt sağlığı ve güvenliğine ilişkin yüksek standartlarımıza bağlı kalarak, ürünlerimizde cildin sağlıklı ve güzel kalmasını sağlayan bileşenler kullanıyoruz. Her zaman en iyi ve en sürdürülebilir çözümü arayarak bulduğumuz çözümler ise bazen sizin beklediğinizden farklı olabilir. Bazen insan yapımı bileşenler, doğal kaynaklı alternatiflere kıyasla cildimiz ve gezegenimiz için daha faydalı olabilir. Örneğin esansiyel yağların doğal versiyonları cildi tahriş edebilir ve hatta ciltte alerjik reaksiyonlara yol açabilir. Buna karşılık, sentetik esansiyel yağlarımız hem en hassas ciltler için bile uygundur hem de bizlere ve dünyamıza zarar vermez.

CİLT BAKIMININ TEMELİ

close-up-womans-shoulder
Modern cilt bakımının öncülerinden NIVEA, bir asırdan uzun süredir insanların kendilerini güzel ve rahat hissetmelerine yardımcı oluyor. Dünyanın dört bir yanından milyonca insan ürünlerimizi seviyor ve güvenle kullanıyor. Her zaman en iyi cilt bakımını sağlama amacımız doğrultusunda formüllerimizi geliştirmeye iyileştirmeye devam ediyoruz. Cildimizin sağlıklı olması için neye ihtiyaç varsa onu sağlayan ve tam olarak güvenmediğimiz hiçbir şeyi içermeyen bir cilt bakımı anlayışına inanıyoruz.

Bileşenlerimizi, "Önemli" ve "İmza" maddeler olarak ikiye ayırıyoruz. "Önemli" bileşenler, kozmetik dünyasında sıkça karşılaşılan kahramanlardır. Temel işlevleri vardır ve ürünlerimizin cildinize en iyi, en güvenilir bakımı sunmasını sağlar. Doku verici ve emülgatör gibi bileşenler, ürünlerimizin pürüzsüz, hoş bir dokuda olmasını sağlar ve sürülmesini kolaylaştırır. Koruyucular gibi bileşenler NIVEA ürünlerinin uzun süre boyunca ilk günkü gibi kalmasını ve güvenle kullanılabilmesini sağlar.

"İmza" bileşenler, ürünlerimize özel faydalar katan süper kahramanlardır. Q10 gibi bazı imza bileşenlerimiz ise, NIVEA tarafından keşfedilmiş ve kozmetik dünyasında yeni bir çığır açmıştır. Tüm imza bileşenlerimiz, cildin doğal işlevini iyileştirerek eşsiz bir cilt bakımı sunar. Ne bir eksik, ne bir fazla.

close-up-skin-leaf-womans-face
people-going-through-field

Ürünlerimizde kullanılan tüm bileşenler, önemli ya da imza bileşen olduğuna bakılmaksızın büyük bir titizlikle ve mevzuatların gerektirdiği kapsamın ötesinde test edilir. Bunu yaparken ürünlerimizin en yüksek standartlara ulaşmasını sağlamayı ve NIVEA'ya duyduğunuz güvenin karşılığını vermeyi amaçlıyoruz.

NIVEA bileşenleri hakkında daha fazla bilgi almak mı istiyorsunuz? Tekil bileşenleri ve bileşen gruplarını inceleyebilir ve bunların ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve NIVEA'nın bu bileşenleri neden kullandığını öğrenebilirsiniz.


İMZA BİLEŞENLER

NIVEA cilt bakımını eşsiz kılan süper kahramanlarla tanışın! İmza bileşenlerimiz cildinize eksta bakım sağlar. Bu bileşenler cildinizin doğal dengesini destekler ve korur, cilt yaşlanmasının gözle görülür işaretlerini giderir ve ürünlerimizin etkinliğini artırır:
hand-in-cream-jar

EUCERİT

Eucerit nedir?

Eucerit bir bakıma modern kozmetiğin ve tüm NIVEA markasının temelidir. 100 yıldan uzun bir süre önce keşfedilen bu emülgatör, ikonik NIVEA Creme'in kilit bileşeni olmuştur. Yağ ve su temelli bileşenler arasında bağlantı görevi gören Eucerit, kozmetik ürünlerdeki yağlı ve sulu içeriklerin birbiriyle karışmasını sağlar. Doğal yollarla üretilen bir bileşen olan Eucerit, yün yağından elde edilir.

nivea-q10

Q10

Q10 Nedir?

Koenzim Q10, vücudumuzda üretilen bir moleküldür. Hücrelerimizin enerji metabolizması için gereklidir. Hücrelerimize enerji vererek onların büyümesini, sağlıklı kalmasını ve yenilenmesini sağlar. Q10 aynı zamanda hücre DNA'sına, proteinlere ve lipidlere zarar vererek hücrelere birçok açıdan hasar verebilecek, son derece reaktif moleküller olan serbest radikallere karşı savaşan güçlü bir antioksidandır.

powder-close-up

KREATİN

Kreatin Nedir?

Kreatin karaciğerde, böbreklerde ve pankreasta üretilen organik bir bileşendir. Enerjiyi bağlayan, ileten ve açığa salan bir pil gibi çalışan kreatin, organlarımıza enerji sağlanmasında önemli bir rol oynar.

close-up-almonds

TATLI BADEM YAĞI

Tatlı badem yağı nedir?

Tatlı badem yağı, badem ağacının tatlı, soyulmuş meyvesi olan olgun badem çekirdeklerinden soğuk sıkım yöntemiyle elde edilir ve sonrasında özel olarak rafine edilir. Hafif ve tatlı fındığımsı aromalı altın rengindeki bu yağ, tıp ve cilt bakımı alanında yüzyıllardır kullanılmaktadır.


İMZA BİLEŞENLER

close-up-oil

Karıştırma Bileşenleri

Bu maddeler, su ve yağ gibi farklı bileşenlerin bütünleşerek cilt tarafından en iyi şekilde emilmesini sağlar.

 • Emülgatörler
 • PEG Bileşenleri
 • Stabilizatörler
 • BHA/BHT
 • Çözücüler
close-up-green-gel

Doku Vericiler

Kremin, losyonun veya jelin cildiniz üzerinde iyi his ve görüntü yaratmasını sağlar.

 • Reolojik Düzenleyiciler
 • Çözücüler
 • Parlatıcılar
 • Silikonlar
 • Opaklaştırıcılar
cream-on-womans-face

Temizleyiciler

Cildi kirleticilerden ve ölü hücrelerden arındırır.

 • Sürfaktanlar
 • Peeling Maddeleri
cream-tips-close-up

Ön Bakım

Cildi bakıma hazırlar ve ideal pH seviyesinde en iyi bakımı sağlar.

 • Yumuşatıcıla
 • Parafin
 • Nemlendiriciler
 • Düzenleyiciler
 • Nötralize Edici Maddeler
 • Alüminyum Klorohidrat/ACH
woman-laughing

UV Filtreleri

Cildi, zararlı güneş ışınlarından korur.

 • Organik UV Filtresi
 • Mineral UV Filtresi
 • Titanyum Dioksit / Nano Pigmentler
cherry-blossom-close-up

Parfüm

Ürünün iyi görünmesini, güzel kokmasını ve (dudak bakımı ürünlerinin) tadının güzel olmasını sağlar.

 • Parfüm
woman-applying-cream-on-face

Koruyucular

Koruyucular

Ürünlerin ilk günkü gibi kalmasını ve güvenle kullanılabilmesini sağlar.

 • Parabenler