Sıkılaştırıcı vücut losyonunun faydaları

Zamanla, düzgün bir şekilde bakım yapılmadığı takdirde cilt sıkılığını ve elastikiyetini kaybedebilir. Bu yaşam tarzı ipuçları ve vücut losyonları ile yumuşak, esnek cildi nasıl elde edeceğinizi öğrenin.

Sıkılaştırıcı vücut losyonuyla cildinizi tanıma

Yaşlandıkça, cildimiz de değişir. Cilt bakım rutinizi nasıl adapte edeceğinizi ve cildinizi nasıl yumuşak ve esnek olması için eşitleyeceğinizi öğrenin.

Yaşlanma bilimi

Hayatımız boyunca cilt tipimizin değişmesi muhtemeldir. Yirmili yaşlardaki karma cildiniz kırklı yaşlarda kuru cilde dönüşebilir. 

Yaşlandıkça cildi ne kurutur? Başlangıç olarak, vücudumuz cildi nemlendiren doğal yağlardan daha az üretir.

Aynı zamanda hücreler daha gençken olduğundan daha yavaş yenilenir. Güneş kremi sürmeden güneş ışınlarına maruz kalma sonucu meydana gelen hasarlar cildimizin görünümü ve sıkılığını da etkileyebilir.

Ancak hepsini kaybetmezsiniz. Cilt bakım rutininizi değiştirerek ve daha fazla bakıma ihtiyaç duyan daha kuru cilde uygun ürünlerle fark yaratabilirsiniz. NIVEA Q10 Sıkılaştırıcı Vücut Losyonu gibi yoğun nemlendirici kremler yumuşak ve esnek cildi korumaya yardımcı olur.

cilt bakımı

Cildin neye ihtiyacı vardır?

Sağlıklı görünen cildin anahtarı nem ve sıkılıktır. Yaşla birlikte, cildin sıkılığını koruyan bileşen olan koenzim Q10 miktarı azalmaya başlar. Q10 içeren vücut nemlendiriciler cildinizi yumuşak ve esnek tutmanıza yardım eder.
 
Sıvı alımı
Yaşam biçiminizde 5 değişiklik yaparak cildinizi nasıl eşitlersiniz?

Sıvı alımı

İçerden cildi beslemek için ister nemlendirici isterse desu içmek olsun, cildiniz her zaman sıvı alımından fayda sağlayabilir. Sadece bel bölgenize ve cildinizin sağlığına yardımcı olmakla kalmaz aynı zamanda yumuşak ve düzgün görünmesini de destekler.

spor-salonu-kıyafetleri-giymiş-olgun-mutlu-kadın
Yaşam biçiminizde 5 değişiklik yaparak cildinizi nasıl eşitlersiniz?

Daha fazla egzersiz

Egzersiz sadece bir elbise bedenini düşürmek veya bu sorunlu alanları yumuşatmakla alakalı değildir. İster spor salonuna gidin isterseniz yoga matınız üzerinde terleyin, rutininize egzersiz yapmayı dahil etmek kollajen üretimini ve kan akışını artıracaktır.
sigarayı-kıran-kadın
Yaşam biçiminizde 5 değişiklik yaparak cildinizi nasıl eşitlersiniz?

Sigarayı bırakın

Sigarayı bırakmak kolay olmayabilir, ancak bunu yapmanız daha genç görünmenizi sağlayabilir. Sigara içmek, cildinizdeki her şeyi bir arada tutmaktan sorumlu elastinleri parçalar.
parkta-bisiklet-kullanan-mutlu-kadın
Yaşam biçiminizde 5 değişiklik yaparak cildinizi nasıl eşitlersiniz?

Güneş kremi kullanın

Güneş kremi sürmeden güneşe maruz kalmanın bir sonucu olan cilt hasarı yaşlanmanın en büyük nedenlerinden biridir. Cildiniz UV ışınlarından korunmadığında, vücudununzun doğal kolajeni ve elastini parçalanır. Bu iki unsur, cildinizi sağlam tutan ve yumuşak görünmesine sebep olan şeylerdir.
ellerinde-yeşil-elma-tutan-kadın
Yaşam biçiminizde 5 değişiklik yaparak cildinizi nasıl eşitlersiniz?

Sağlıklı bir diyet benimseyin

Egzersizde olduğu gibi, sağlıklı bir diyetin benimsenmesi, derli toplu bir yaşam sürmekten daha fazlasıdır. İyi bir diyet yüzünüzden belli olur ve yumuşak, esnek bir cilt elde edilir. Öte yandan şekerli gıdalar insülin seviyenizi yükseltir.

Sıkılaştırıcı vücut losyonuyla nasıl esnek cilt elde edilir

Dünyadaki tüm egzersizleri yapsanız dahi, cildimizin bazen yardıma ihtiyacı vardır. Yaşlanan cilt için vücut losyonunun faydalarını keşfedin.

NIVEA Q10 Plus formülünü bu kadar özel kılan nedir?

NIVEA Q10 Plus formülü cildinizin görünümünü düzeltmeye yardımcı olmak adına cildinizle birlikte çalışır. NIVEA Q10 Plus Sıkılaştırıcı Vücut Losyonu  sadece kuru ciltlere yumuşak bir masaj yapmakla kalmaz aynı zamanda cildin doğal sıkılığını geri kazanmasına yardımcı olur.

Formülün ana maddeleri karnitin, koenzim Q10 ve kreatindir.

Yaşlandıkça, doğal karnitin miktarımız azalır. Formül, yumuşak dokularımızı dolgun ve sıkı tutmak için vücudun doğal seviyelerini yenilemeye yardımcı olur.

Bu arada, kreatinli formül vücudun kolajen üretimini uyararak cildin yaşlanmasını önlemeye ve tedavi etmeye yardımcı olur.

 

 

vücut-losyonu-kullandıktan-sonra-güzel-kadın

Nasıl esnek cilt elde edilir

Gençken, vücudumuzdaki Q10 koenzimleri cildimizi yumuşak ve esnek tutarlar. Yaşla birlikte bu enzimlerin seviyesi düşer ve cildin kendini yenilemesi daha zor hale gelir.
Q10 içeren formül sayesinde yaşınız kaç olursa olsun cildiniz hala sıkı ve doğal bir şekilde beslenmiş görünebilir.

banyoda-sabah-rutini-sırasında-mutlu-kadın

KENDİNİZE KÜÇÜK ZAMANLAR AYIRIN

Bazı günlerde nemlendirici kullanmak için zamanınız olmadığını düşünebilirsiniz. Kendinize kısa bir zaman ayırarak NIVEA Q10 Sıkılaştırıcı Vücut Losyonu ile yaşlanan ciltler için geleneksel vücut losyonunun tüm avantajlarını hemen elde edebilirsiniz.