Cilt bakımının tarihi

Bazı ürünler nesiller boyu beğenilirken kimileri de gelip geçer. Çağlar boyunca cilt bakımının nasıl geliştiğini keşfedin ve NIVEA Creme'in nasıl korunma ve bakım ile eşanlamlı hale geldiğini görün.

Cilt bakımının tarihini keşfedin

Cilt bakım rutinleri zamanla ne kadar değişti? Cilt bakımının köklerini keşfedin ve dünyanın her yerinde nasıl geliştiğini öğrenin.

Çağlar boyu cilt bakımı

16. ve 17. yüzyılda cilt bakımı ve kozmetik için doğal ürünler kullanıldı. Örneğin, cilt şikayetlerini tedavi etmek için tonikler ve merhemler yapmak için otlar, alkol ve bitkiler kullanılmıştır. O zamanlarda, sodalı sabunu üst sınıflara ayrılmıştı.

 

Dünya çapında cilt bakımı

Kadınların cilt bakımına olan ilgisi, dünyada yüzyıllar boyunca takip edilebilir. Örneğin, Mısırlılar kendi kırışık önleyici kremlerini oluşturmak değerli yağları kullandılar.

Cilt bakımını keşfetme

Kadınlar yüzyıllardır cilt bakım ürünleri kullanıyor. Fakat cilt bakım rutinleri yıllar içinde büyük ölçüde değişti ve kıtalar arasında farklılık vardır. 20. yüzyıl cilt bakım ürünlerinin altın çağını müjdeledi; sadece zenginlere değil, tüm kadınlara sunulduğu zaman olarak.

Günümüzün cilt bakım dünyasında olduğu gibi modalar başladı ve bitti. Örneğin, 1920'ler, genç görünen cilt kazandıracak ürünlerle doluydu. Bu, dağınık saçlı geç kızların canlılık hissinin bir parçasıydı.

1960'lı yıllar, bugün bildiğimiz çok aşamalı cilt bakımı - temizleyici, tonik ve nemlendirici rutinini - bize tanıttı. 1990'lı yıllara gelindiğinde, yaşlanmanın belirtilerini azaltmak için formüllere vitaminler de konmaya başlandı.

NIVEA hikayesi - Cilt Bakımının Tarihçesi

NIVEA, saflık, basitlik ve özenle seçilmiş içeriklerle destek vererek, 100 yıldan fazla bir süredir aileler için tanıdık bir arkadaş olmuştur.

NIVEA Creme’in piyasaya sürülmesi

Herkes mavi teneke kutu, beyaz krem ve benzersiz kokuyu bilir. Aslında, bu krem, koruma, bakım, güven ve mutluluk ile eş anlamlı olan nemlendirme özellikleri ve kendine has kokusu nedeniyle nesillerdir sevilmektedir.

 

NIVEA cilt bakımının tarihi

NIVEA, eczacı Dr Troplowitz'in Hamburg'da dermatoterapötik preparatlar için bir laboratuvar açtığı 1890 yılında başladı. Troplowitz burada, ilk yağ içinde su emülsiyonunu oluşturmak için bilimsel danışman ve dermatolog Prof. Dr. Unna ile birlikte çalıştı.

Eucerit® adlı yeni bir merhem bazı keşfettiler.  Bu, bir emülgatör olarak işlev gören koyun yününde bulunan bir tür balmumudur. Bu merhem ile yağ ve su ilk kez kar beyaz bir krem bazı ile bağlanabildi. Eskiden, emülsiyonlar sıcaklık değişimlerine tepki verebiliyor ve bağımsız su ve yağ kısımlarına ayrılabiliyordu. 

Lipitler, yağlar ve benzersiz koku ile formüle edilen krem 1911 yılında piyasaya sürüldü. Bu benzersiz bir marka tarihinin de başlangıcı oldu.

NIVEA Creme'in etkisi

İlk kez piyasaya çıktığında NIVEA Creme sadece yenilikçi ürün olması açısından değil, aynı zamanda ambalajıyla da devrim yarattı.

Özel bir makine ayrdımı ile kremi alüminyum teneke kutularda paketlemek, modern kozmetik için bir dönüm noktası oldu.

Kar-beyaz kremin anında patlaması sürpriz değildi. Formül vücut losyonu, yüz kremi olarak ve eller için ve aynı zamanda çok nazik olduğundan çocuk cildine bakım yapmak için de kullanıldı. 1911'de NIVEA Creme lanse edilmeden önce tek seçenek su, sabun ve pudra idi.

Üç yıl sonra, NIVEA Creme 34 ülkede satılıyordu. Bugün, piyasaya sürülmesinden bu yana 15 milyardan fazla kutu satılmıştır ve NIVEA'nın halen en çok satan ürünüdür.

biliyor-muydunuz

 

  • Başka hiçbir NIVEA kremi NIVEA Creme'den daha evrensel ve çok yönlü değildir.
  • NIVEA Creme cilt için koruyucu bir tabaka oluşturarak soğuk hava şartlarının etkilerine karşı koruma sağlar.
  • NIVEA Creme tüm cilt tipleri için uygundur.
  • NIVEA Creme el kremi, yüz bakım ürünü ve vücut losyonu olarak kullanılabilir.
  • NIVEA Creme bir kremden daha fazlasıdır - cildinizin en iyi arkadaşı ve koruyucusudur.