Bebekler güneşi sever - onları doğru bir koruduğunuzdan emin olun

bebegin-korunması

Bebeğimi korumak için hangi yaştan itibaren güneş kremi kullanabilirim?

NIVEA Bebek Bakım Yapan Güneş Losyonu bebekleri 3 aydan itibaren korur. Bununla birlikte, dermatologlar bebekleri ve küçük çocukları asla üç yaşına kadar uzun süre doğrudan güneş ışığına maruz bırakmamanızı önerirler.

Bebeğin korunması

  • NIVEA Bebek Bakım Yapan SPF 50+ Güneş Kremi
  • Bebeğinizin yüzüne ve vücuduna günde birkaç kez güneş kremi uygulayın.
  • Bebeğin başını, şapka ve keplerle ile serin tutun.
 
Doğrudan güneş radyasyonu, bebeklerin genç, narin ciltleri için ciddi bir risktir: cildin doğal koruma sistemi henüz küçük çocuklarda tam olarak gelişmemiştir. Dışarıda vakit geçiriyorsanız, bebekler mümkün olduğunca tamamen giydirilmelidir. Bebekler için özel güneş kremi kullanımı, daha küçüklerken zararlı UV ışınlarından onları korumak açısından önemlidir. Dolaylı ışınların bile cildi tahrip edebileceğini unutmayın. Ve çok hassas olan sadece çocuğun cildi değildir; gözlerinin de UV ışığına karşı korunması gerekir. Bu yüzden onlara yüksek UV filtreli bir güneş gözlüğü takmalısınız.
Çocukların güneşten korunması ile ilgili burada daha fazla bilgi bulabilirsiniz.
 

Güneşe karşı

Bebekler için Güneş Kremindeki Güneş Koruma Faktörü

NIVEA Baby ürünleri söz konusu olduğunda, her zaman 50+ güneş koruma faktörü seçmelisiniz. Cildin kendi koruması çocuklarda henüz tam olarak gelişmiş olmadığından, cildin, etkilenmeye başlamadan önce, yaklaşık 5 dakika kadar kendisini koruyabileceği söylenir. 
bebege-gunes-kremi-uygulayın
Güneş kremini günde birkaç kez uyguladığınızdan emin olun, zira bebeğin cildi kendisini uzun süre güneş ışınlarına karşı korumak için fazla gençtir. Önemli: güneş kremini tekrar uygulama korumayı arttırmaz, yalnızca mevcut koruma devam eder.