Yüz Bakım İle İlgili Sorular

1. Neden nem cilt için önemlidir?  
Su sağlıklı görünümlü bir cilt için belirgin bir rol oynamaktadır. Keratinli tabaka suyun yaklaşık %10-30'unu, daha derin tabakalar ise daha da çoğunu içermektedir. En ideal nem dengesi olan cilt, esnek ve pürüzsüzdür ve bozulmamış bir bariyer işlevine sahiptir. Yetersiz nem sert ve zayıf bir cilde neden olabilir. Kuru cilt de elastikiyetini kaybedebilir ve bariyer işlevinin bozulmasına neden olabilecek küçük mikro çatlaklar oluşabilir. Bundan dolayı, nem, sağlıklı görünen, dengeli bir cilt için çok önemlidir. NIVEA Yüz Bakım ürünleri cildinizi nemlendirmenize ve beslemenize yardımcı olur.   

 2. Kuru ciltler için etkili bakım nedir? 
 Kuru cilt bakımının en iyi yolu, nazik temizleme dengesi ve nemlendirici ve besleyici bakımdır. Kuru ciltler için NIVEA ürünleri bu ihtiyaçları karşılamak için özel olarak geliştirilmiştir. Cilt tipi önerisini ürün üzerinde bulabilirsiniz. NIVEA kuru ciltler için temizleme ürünleri makyaj ve kirleri, nazikçe ve derinlemesine temizler. Aynı zamanda cildin nem dengesine karşı nazik temizlik sağlar. NIVEA bakım ürünleri cilde yoğun nem ve lipid sağlar. Cildin kendi koruyucu bariyerini destekler ve su kaybını önlemeye yardımcı olurlar. Ayrıca pürüzsüz ve sağlıklı görünümlü bir cilt için cildi beslerler. NIVEA, Badem Yağlı Yüz Yıkama Köpüğü, Besleyici Gündüz Bakım Kremi gibi kuru ciltler için özel ürünler sunar.    

3. Hangi faktörler kuru cilde neden olabilir?  
Cildin keratinli tabakası (Stratum Corneum) bir hidro-lipid film ile kaplıdır. Birlikte, bakteriyel enfeksiyonlardan korunmanın yanı sıra cildinizin nem dengesinin korunmasından sorumlu koruyucu bir bariyer oluştururlar. Bu bariyerdeki hasarlar cildin su kaybetmesine neden olabilir. Kuru ciltten hem iç hem de dış faktörler sorumlu olabilir. Dış faktörler, rüzgâr, merkezi olarak ısıtılmış hava, düşük hava nemi, yüksek ve düşük sıcaklıklar ve UV radyasyonu gibi iklimsel etkilerdir. Ayrıca, sert temizlik ürünlerinin aşırı kullanımı, bazı ilaçlar, stres, sıvı alımının yetersizliği ve belirli beslenme alışkanlıkları gibi kişisel alışkanlıklarınız da bunda önemli rol oynar. Buna ek olarak, hormonal etkiler, hastalıklar veya cilt yaşlanması gibi iç faktörler kuru cilde sebep olabilir.    

4. Neden özel yüz temizleme ürünleri kullanmam gerekiyor?  
Temizleme cildinizin doğal güzelliğini ve sağlıklı görünümünü korumanın ilk adımıdır. NIVEA yüz temizleme ürünleri, makyaj, sebum ve yabancı maddeleri kurutmadan veya asit koruyucu tabakaya saldırmadan nazikçe ama derinlemesine temizler. Farklı cilt tiplerinin belirli özelliklerine de uyumludurlar. Cilt, sonraki bakım adımları için en uygun şekilde hazırlanır.   

 5. Ciltteki geniş gözeneklerle ilgili neler yapılabilir? 
İlk adım, aşırı sebumu cildinizden uzaklaştırmak için temizleme ürünleri ile cildi durulayarak yapılan günlük temizleme ve ardından cildinizin türüne göre tonik kullanımı olacaktır. Buna ek olarak, haftada 1-2 kez derin temizleme yüz maskesi veya yüz peelingi kullanılabilir. NIVEA Yüz Bakım ürünleri ile ilgili olarak hafif nemlendirici ürünler önerilir.    

6. Bir peeling ürününü ne sıklıkla kullanmalıyım?  
Normal, karma veya lekelenmeye meyilli ciltler için, yüz temizleme ürünlerinin arındırıcı etkilerini artırmak amacıyla haftada 1-2 kez yüz peelingi kullanılabilir. Bir NIVEA Peeling ürünü ile sebum ve kirler hafifçe ve derinlemesine yıkanır ve ölü deri hücreleri üst cilt katmanı üzerindeki hafif mekanik işlemlerle yok edilir. NIVEA, Arındırıcı Peeling gibi özel peeling ürünleri sunmaktadır. Hassas ciltli kullanıcılar peelingleri çok sık kullanmamalı ve ürünün hassas cilt tipine uygunluğundan emin olmalıdır.    

7.  Yüz temizliğine ek olarak bir tonik kullanmanın yararı nedir?  
Temizleme ürünleri deriyi nazikçe ve derinlemesine makyaj, sebum ve kirlerden arındırır. Yeni Micellar Makyaj Temizleme Suyu ayrıca, suda çözünen maskarayı nazikçe çıkarmaya yardımcı olur. Tonik, özellikle cildinizin arındırılmasını sağlar, kalıntıları giderir, cildinizi tazeler ve nemlendirir. Kuru veya hassas ciltler için NIVEA Yatıştırıcı Tonik rahatlatıcı özelliklere sahipken, normal ciltler için NIVEA Canlandırıcı Tonik tazeleyici bir etki sağlar. Genel olarak, cildinize derinlemesine temizlenmiş ve rahatlamış yeni bir cilt hissi verir.    

8. Gözlerimin etrafında özel bir göz bakımı ürünü kullanmanın yararı nedir? 
Göz çevresindeki cildin karakteri, diğer cilt bölümlerine kıyasla çok özeldir. Göz çevresindeki ve altındaki cilt çok incedir ve zayıf subkutan yağ dokusuna sahiptir. Çok hassastır ve vücutta meydana gelen değişikliklere, özellikle de su tutma veya suyun dağılımı ile ilgili değişikliklere tepki verir. Bu hassaslık nedeniyle, bu değişikliklerin sonuçları, öncelikle göz çevresinde görülür. Örneğin, koyu halkalar veya ince çizgiler. NIVEA Göz Bakım ürünleri, örneğin NIVEA Q10 Kırışık Karşıtı Göz Bakım Kremi, çok yumuşaktır ve parfüm içermez ve kırışıkların görünümünü azaltmaya ve gözlerinizin altında koyu halkaları en aza indirmeye yardımcı olarak size daha yumuşak ve parlak görünümlü bir cilt kazandırır.    

9. Akşamları neden özel bir gece kremi kullanılmalıdır? 
Akşam ve gece boyunca, cilt daha dinlenmiş olduğunda, hücre bölünmesinin yenilenme süreci hızlanır. Bu nedenle, yenilenme sürecinin desteği bir gece ürününün en önemli fonksiyonudur, Ayrıca gece kremi nem ve bakım sağlamaktadır. Bu sebeple, cilt için özel olarak uyarlanmış kremleri sağlamaya fırsat verilmelidir. Gece bakım ürünlerinin daha fazla yenilenme etkisine ek olarak, bileşimi gece boyunca gerekli olmadığı için ek UV koruması sağlamadığından günlük bakım ürünlerinden farklıdır.   

10. Cildimin erken yaşlanmasına sebep olan nedir?  
Erken yaşlanmayı etkileyen çeşitli nedenler vardır. En önemli faktör, güneş ışınlarında UV radyasyonudur, ancak sağlıksız bir yaşam tarzı veya psikolojik stres gibi diğer dış etkiler erken yaşlanmaya da neden olabilir. Bu faktörler, erken cilt yaşlanmasının ana nedeni olan çiltteki serbest radikal oluşumunun artışını tetiklemektedir. NIVEA, SPF 15 içeren Günlük Nemlendirici Gündüz Bakım Kremi ve SPF 15 veya SPF 30 içeren Q10 Kırışık Karşıtı Gündüz Bakımı gibi özel yüz bakım ürünleri sunmaktadır.   

 11. Bir gündüz bakım ürününün güneş koruma özelliklerine sahip olması gerekir mi?
Cildinizin erken yaşlanmasının birincil stres faktörü güneş ışınlarındaki UV radyasyonudur. Bu nedenle UV filtreli NIVEA Yüz Bakım ürünleri, UV ışınlarının cildinizdeki etkilerini azaltmanıza yardımcı olabilir. Genel olarak, bir nemlendiricinin ana etkisi cildin nem içeriğini arttırarak cildin daha taze ve daha rahat görünmesini sağlamaktır. UV filtreleri içeren bir nemlendirici ayrıca cildinizi UVA / UVB ışınlarına karşı da korur. Farklı NIVEA Yüz Bakım ürünlerinde koruma seviyeleri değişkenlik gösterdiğinden, daima ambalaj üzerindeki uyarıları, seçtiğiniz ürünün tam SPF'ini kontrol edin. SPF'e sahip NIVEA Yüz Bakımı ürünleri, örneğin SPF 15 içeren Günlük Nemlendirici Gündüz Bakım Kremi, cildinizi günlük güneş ışığından korur. Özel güneş bakım ürünlerine ihtiyaç duymanız durumunda, güneşlenmek veya yoğun güneş ışığında yüzmek için özel olarak geliştirilen NIVEA Sun Güneş Bakım ürünleri sizin için uygun olacaktır.    

12. Yaz aylarında ve kış aylarında farklı cilt bakım serileri kullanmak gerekli mi? 
Yüz cilt koşulları mevsimsel değişikliklere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Kış mevsiminde, cilt normal olarak yaz aylarına göre daha kurudur. Cilt tipi yıl boyunca değişkenlik gösterebilmesine rağmen cildin davranışındaki değişiklikler küçük veya büyük ölçüde olabilir. Yıl boyunca cildinize en iyi şekilde bakım yapan bir cilt bakım serisi bulursanız, başka bir ürün serisine geçmeye gerek yoktur. Bununla birlikte, cildinize yeterince bakım yapılmadığını ya da yeterli miktarda nem içermediğini düşünüyorsanız, örneğin kışın NIVEA Nemlendirici Gündüz Bakımı veya NIVEA Besleyici Gündüz Bakımı gibi  daha zengin ve nemlendirici ürünler kullanmak daha anlamlı olacaktır.   

 13. “Komedojenik olmayan” ne demektir?
Komedonlara dönüşebilecek gözenekleri tıkamadığı zaman ürünler 'komedojenik olmayan' olarak adlandırılır. Siyah noktaların oluşumunda çok sayıda faktör rol oynayabilir. Potansiyel bir faktör, yağ bezlerinin tıkanmasına ve böylelikle cildi siyah noktalar oluşturmaya teşvik eden fazla sebumdur. Komedojenik olmayan temizleme ve cilt bakım ürünleri, özellikle lekelenmeye eğilimli ciltler (çoğunlukla yağlı ve karma cilt) içindir.

 

Başka sorunuz var mı?

Online iletişim formumuzu kullanarak lütfen bizimle iletişime geçin.

product-stage-bg