Kuru ciltlerin yardıma ihtiyacı vardır

Cildimizin doğal koruyucu bariyeri rüzgar, soğuk ve ısıtılmış hava yüzünden hasar görür. Kurur ve çatlar. Zengin besleyici nemlendiriciler, koruyucu lipit tabakasını oluşturur ve sıvı kaybını önler. Böylelikle cildiniz taze ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.

Cildimiz neden kurur?

Kuru cilt - arkasında ne var

Sağlıklı cilt canlılık ve elastikiyetle doludur. Ancak kışın nem dengesinin bozulması mümkündür. Soğuk olduğunda, yağ bezleri daha az yağ üretir ve bu koruyucu lipit tabakası olmadan cildin nem seviyesini korumak daha zordur. Dahası, cilt altı kan damarları daralır ve oksijen sirkülasyonu azalır.
Sonuçta cilt gergin ve pullu hale gelir ve kızarır. Cildin ince olduğu bölgeler ya da subkütan (yağlı) ve yağ bezleri olmayan bacak, dirsek ve diz gibi bölgeler özellikle risk altındadır.  

Cildin kuruması hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

 
Kışın Cilt

Kışın yardım çağrısı - cildi nasıl korursun!

NIVEA Besleyici Vücut Sütü ile cildinizi şımartın.  Seçilen mineraller, nemlendirici badem yağı ve E vitamini bileşimi ile, cildin kendi koruyucu fonksiyonunu destekler ve etkili ve kalıcı bir şekilde nem ile besler. 
 
Kışın Dudaklar

Dudakların kışın ekstra bakıma ihtiyacı vardır

Dudaklarımızdaki cilt ince ve hassastır, çünkü koruyucu lipit tabakası sağlayan yağ bezleri yoktur. Dudakların kış aylarında özellikle kurumasının ve çatlamasının nedeni budur.

 


Moisturising rituals – how to make dry skin beautiful again

Kuru cilt ile mücadele için ipuçlarımız

 • Kuru cilt üzerinde tahriş edici bir yıkama jeli veya aşırı köpüren makyaj çıkarma ürünleri kullanmayın. Bunlar deriden ekstra nem alır ve doğal koruyucu bariyerlerini yok eder.  NIVEA Fearhlatıcı Duşta Vücut Kremi gibi nemlendirici bir duş ürünü kullanmak daha iyidir; bu cildinizi duş esnasında pürüzsüz ve esnek hale getirir.
 • Günlük bakım rutinleri için NIVEA Repair & Care Vücut Losyonu gibi zengin kremler, vücut losyonları ve üre, hidra IQ ve dekspantenol içeren ürünler de tercih edin. Bu, yoğun bakım sağlar ve gerginlik ve sıvı kaybını önler. 
 • NIVEA Besleyici Vücut Sütü de içeriğindeki badem yağı ile cildi kurumaya karşı korur. Organik argan yağı ve organik jojoba yağı içeren zengin formül, cildin doğal dengesini destekler. 
 • Daha yoğun bir etki için Shea yağı ve antioksidan  formüllü NIVEA Besleyici Gündüz Kremi gibi kremleri yüzünüze uygulayın.
 • NIVEA Repair & Care Vücut Losyonu veya Yoğun Bakım Kremi.
 • Çok kuru ciltten mustarip misiniz?  Kuru ciltlerin nedenleri ve nasıl bakım yapılması gerektiği hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.
Keseler
Kuru ciltlerle mücadele için doğal güç

Peeling yaparak cildinizi tekrar yumuşacık ve esnek hale getirin

Pürüzlü granüller olmadan nazikçe peeling yapma, cildin ölü hücrelerden kurtulmasına yardımcı olur. En iyi sonucu elde etmek için kuru cildinizde haftada bir kez peeling yapın.

Kendi peelinginizi yapın
Kuru ciltlerle mücadele için doğal güç

Doğal malzemelerle yapılan ev yapımı peeling

Şeker ve zeytinyağından yapılmış doğal bir peeling size kadifemsi bir cilt kazandırır - üstelik yapması çok kolaydır.

 

 

Kendi peelinginizi yapın
Kuru ciltlerle mücadele için doğal güç

Peelingi dairesel hareketle uygulayın

Cildi nemlendirmek için şeker ve yağdan yaptığınız peelingi hafifçe uygulayın.

Cildinizin bakımı, sağlıklı beslenme ile başlar - cildinize içeriden bakım yapın

 • Nem eksikliği cildinizi kuruttuğundan, günde en az iki litre su içmelisiniz.
 • Şüpheniz varsa, kendinizi test edin: Baş parmak ve işaret parmağınızla elinizi çimdikleyin. Bıraktıktan sonra, cilt yavaş yavaş orijinal haline geri dönerse, cildinize yeterli nem sağlanmamakta demektir.
 • Fındık yiyin! Lezzetli bir enerji kaynağıdır ve çok sayıda sağlıklı yağ, mineral ve vitamin içerir.
 • Yağlı tuzlu su balığı ve kuru kayısı vücuda kalsiyum verir ve yaşlanma karşıtı yardımcı maddelerdir.
 • Havuç ve domates suyu, biraz keten tohumu yağı ilave edilerek, vücutta iyice emilebilen sağlıklı vitaminler ile doludur.
 • Dengeli ve sağlıklı bir beslenme sağlığınızı iyileştirir ve vücudunuzun en büyük organını güçlendirir: cildiniz.
 • İçeriden güzellik hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.