Hangi deodorant benim için en iyisi?


MÜKEMMEL OLANINI BULUN

Bir araştırmaya göre, üç kadından ikisi düzenli olarak bir deodorant kullanıyor. Hangi deodorantın size en uygun olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Her cilt için doğru deodorant

Deodorant Çeşitleri

Deodorant tipleri: Klasik, popüler, etkili - deodorant sprey

Deodorant spreyler ile, cildi eşit olarak örten ince bir püskürtme elde edilebilir. Bu nedenle, düğmeye yalnızca kısa bir süre basılması bile, tüm gün boyunca güvenilir bir deodorant koruması sağlamak için yeterlidir.

 

Deodorant Çeşitleri

Kullanışlı ve küçük - roll-on deodorantlar

Roll-on'lar sadece etkili bir deodorant koruması sağlamakla kalmazlar. Bir çoğu, gergin cildi yatıştırıp nemlendiren ek yağlar ve besleyici maddeler içerir.

 

Deodorant Çeşitleri

Kompakt ve daima el altında - deodorant stick

Deodorant stikler, el çantanız için mükemmeldir. Deodorantın cazip dokusu çok zengindir ve besleyici maddeler içermektedir.

 

NIVEA'ya genel bakış: farklı deodorant tipleri

  • Deodorant spreyler 1965'ten beri çok popüler ve tüketiciler arasında tartışmasız bir numaralı tercih olmuştur. Bir düğmeye basarak yapılan püskürtme idealdir ve aktif bileşenlerin ideal dağılımını sağlar. Tüm koltuk altı ferahlar ve harika bir koku kazanır.
  • İkinci en popüler tip, 1950'lerde pazara sunulan kullanışlı roll-on deodoranttır. Pratik aplikatörü sayesinde deodorantın aktif bileşenlerini hassas bir şekilde uygulayabilirsiniz ve artık alüminyum içermeyen bir versiyonda bile mevcuttur. 
  • Deodorant stick de sonradan dahil oldu ve üçüncü sırada. Cilde güvenilir bir koruma ve kuruluk hissi veren ince bir krem tabakası bırakır. 
  • Deodorant kremleri çok benzer bir şekilde çalışırlar: koku oluşturan bakterileri önler ve koltukaltına nemlendirici ve besleyici içerik sağlarlar. Deodorant kremlerin çoğu alkolsüzdür ve bu nedenle de hassas ciltler için idealdir."
     


Deodorant - unutulmayacak mitler

İnsanlar deodorantlarla ilgili çok şey söylüyorlar. Ancak bu deodorant ile ilgili inanışlar gerçekten gerçeği yansıtmakta mıdır? Burada bu konulara biraz ışık tutacağız! 

Terleme sizi inceltir ve ter kokar... gerçekten mi?

Sence ter kötü mü kokar? Bu aslında doğru değil. Aslında, taze ter kesinlikle kokusuzdur. Sadece bir süre cilt üzerinde kaldıktan sonra bakterilerin çoğalması ile kötü koku başlar. Bakteriler, kollarınızın altındaki cildin nemli bölgelerinde geliştikçe, bu alanların deodorant korumasına olan ihtiyacı artar. 

Terlemenin sizi incelttiğine dair söylentiler vardır. Keşke bu doğru olsaydı! Ne yazık ki bu inanç yanlış. Terlediğimizde, sadece su kaybederiz - yağ değil. Bir içecek molası verdikten sonra bile kilo kaybı dengelenir.

Üç numaralı inanç: Bizi terleten sadece spor değildir - baharatlı yiyecekler de aynı etkiye sahiptir. Bu söylentide doğruluk payı var! Acı baharatlar metabolizmanızı hızlandırır ve dolaşımı teşvik eder. Vücut daha da fazla terleyerek buna tepki verir.

Antiperspirantlar özellikle kollarımızın altında lekeler bırakabilir. NIVEA Black & White Clear Stick, siyah beyaz giysileri beyaz izlerden ve sararmalardan korur.

Deodorantlar giysilerimizde leke bırakıyor mu?

NIVEA deodorant mitlerini açıklıyor. Hangileri doğru ve hangileri sadece söylenti?

  • Soğuk bir duş alırsanız terlemezsiniz. Bu sadece kısa vadede geçerlidir. Soğuk bir duş kesinlikle vücudu serinletir, ancak vücut kısa bir süre sonra sıcaklığı dengeler. 
  • Yeni tıraş edilmiş cilt üzerinde deodorant kullanırsanız, tıraş bıçağı yanığı riskine sebep olursunuz. Yanlış: tıraş yanığı, deodorantlardan değil, hassas cilt tıraş dolayısıyla tahriş olduğundan meydana gelir. Cildinizi korumak için tıraş köpüğü veya tıraş jeli kullanın. Daha sonra NIVEAProtect & Care Spray gibi alkolsüz bir deodorant kullanmalısınız. Bununla birlikte, tıraştan sonra antiperspirant uygulamaktan bir süre kaçının. 
  • Başka bir inanış: Deodorantlar ve antiperspirantlar cildin gözeneklerini bloke eder. Aslında, alüminyum içermeyen deodorantlar kokuyu oluşturan bakterileri nötralize ederek cilt yüzeyinde çalışırlar. Bunun aksine, antiperspirant katkı maddeleri, terlemeyi azaltmak için sınırlı bir süre gözenekleri tıkar. Bu, ferahlık hissi verir ve cildiniz üzerinde kesinlikle hiçbir olumsuz etkisi yoktur. cildiniz özgürce nefes almaya devam edebilir.