Doğru güneş kremi


YAZ, GÜNEŞ, GÜNEŞ KREMİ: KEYİF YAPMAK İÇİN SAĞLIKLI YOL

Her nerede ve ne zaman güneşleniyorsanız - doğru güneş kremi ile, mükemmel bir şekilde korunduğunuzdan emin olursunuz. Cildinizin ihtiyaçlarını bilmek güvenli bir şekilde yazı geçirmenizi ve güneşten korunmanızı sağlayacaktır.

NIVEA güneş kremi güvenilirdir

Korunma ve bakım

Cildiniz için güvenilir bir korunma ve en iyi bakımı sağlayan bir dizi ürün geliştirdik - cildinizin ihtiyaçları her şeyden önemlidir. NIVEA SUN ürünleri oldukça etkili ve kullanışlıdır. Güneş kremini nasıl düzgün bir şekilde uygulayacağınızı ve kendinizi risk altına sokmadan güneşin tadını çıkaracağınızı göstereceğiz.

İyi korunma

Tüm NIVEA SUN ürünleri fotostabl, yani ışığa karşı dayanıklı koruma özelliğine sahiptir. Güneşin en yüksekte olduğu zamanlarda bile doğru güneş kremi kullanırsanız cildin UV ışınlarına karşı doğal korunması sağlanmış olur.
Kremler kum, su, havlu veya ter ile temasa girdiklerinde etkisini yitirebildiğinden iki saatte bir kere tekrar uygulamalısınız.

Güneş kremi: nasıl doğru uygulanır

Güneş Koruma Faktörü (SPF) ne demektir?

Cildin kendine has koruma süresi, cildin yanmadan önce güneşe maruz kalabileceği miktardır. Cildin kendi doğal korumasının güneş kremi olmadan süresi, cildinizin türüne bağlıdır ve genellikle 5 ila 30 dakika arasındadır. Cildin kendi doğal koruma süresini güneş kremi güneş koruma faktörü ile çarparsanız, endişelenmeden güneşte geçirebileceğiniz süreyi hesaplayabilirsiniz.

Güneş kremi suya dayanıklı olmalıdır

NIVEA SUN'in suya dayanıklı güneşten koruma ürünleri, uluslararası bir standart yönteme (COLIPA yöntemi 2005) göre test edilmektedir.

  • Örneğin, suda iki defa 20 dakikalığına kaldıktan sonra, güneş kremleri orijinal güneş koruma faktörünün en az yüzde 50'sini korumaktadır.
  • "Ekstra su geçirmez" etiketli ürünlerimiz iki kat daha etkilidir (4 x 20 dakika).

Güneş kremini doğru bir şekilde uygulama: nasıl yapacağınızı anlatalım

Doğru miktarda güneşten koruma ürününün uygulanması tamamen korunmanızın sağlanması için önemlidir. NIVEA Sun bu nedenle basit bir kural geliştirmiştir:

  • 3-5 yaş grubu için gereken doz, bir ila bir buçuk orta parmak uzunluğunda bir sıra güneş sütü (örneğin NIVEA Sun Kids Moisturising Sun Lotion) veya 5 ila 6 püskürtme NIVEA Sun Spray'dir.
  • 6-10 yaş grubu için gereken doz, bir buçuk ila iki orta parmak uzunluğunda bir sıra güneş sütü veya 7 ila 10 püskürtme NIVEA Sun Spray'dir (örneğin NIVEA Sun Kids Moisturising Sun Spray).
  • Büyük çocuklar ve yetişkinler için bilekten orta parmağın sonuna bir sıra güneş kremi veya 15 püskürtme kadardır.

Kol başına ve boğaz, yüz ve boyun bölgesi için bir doz, sırt, karın ve her bacak için uygun miktarın iki katı kullanılmalıdır. Dahası, beş yaşına kadar olan çocuklar için yüz, boyun ve boğaz bölgelerine iki kat fazla doz uygulanmalıdır, çünkü kafa küçük çocuklarda orantısal olarak daha büyüktür. Çok önemli: erkenden yeni bir koruyucu krem tabakası uygulayınız.

Güneş kremi uygularken, kulak lobları ve ayak tabanlarınız gibi ulaşılması zor alanları unutmayın!

Yüksek etkili UVA/UVB koruma sistemi, suya dayanıklı, uygulama sonrası hemen koruma, ciltle uyumu dermatolojik olarak onaylı.

İyi uygulama

Güneş kremi iki saatte bir ve duştan sonra tekrarlanmalıdır ve güneş kremi terleme, su ve oyun ile aşındığından tekrar uygulanmalıdır. Ancak, güneş kreminin tekrar uygulanması, güneş koruma seviyesinin yeniden başladığı anlamına gelmez; kremanın tekrar uygulanması, cildin doğal koruma süresinin korunması anlamına gelir. Çok önemli: doğru miktarda kullanın. Belirtilen güneş koruma faktörüne ulaşmanın tek yolu budur. Gün boyunca cildinizi koruyacak bir güneş koruma faktörü seçtiğinizden emin olmanız gerekir.


Güneş kremi - bilmeniz gerekenler

Hemen koruma ne anlama geliyor?

Uygulama sonrasında, NIVEA SUN ürünleri güneş yanığı ve erken yaşlanmadan anında koruma sağlar. “Anında koruma”, ilan edilen UVA ve UVB korumasının, uygulamadan hemen sonra garanti olduğu, korumanın başlamasından önce nüfuz etme süresine gerek olmadığını ifade eder. Güneş kremini uyguladıktan hemen sonra güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Bununla birlikte, dışarıya çıkmadan önce krem uyguladığınızdan emin olmanız gerekir; çünkü plaja giden yolda büyük miktarda UV ışınlarına maruz kalacaksınız.

Güneş kremi güneş koruma süresini "üzerine bir kat daha uygulayarak" uzatabilir miyim?

Koruyucu etki uzatılamayacaktır. Bir SPF seçince, bu seçin cildinize zarar vermeden güneşte ne kadar süre kalabileceğinizi belirleyecektir. Kremi tekrar uygulama (kurulandıktan ya da yüzdükten sonra, vb.) istenilen koruma düzeyini korumaya yardımcı olur ancak bunu uzatmaz.