DOĞRU ÜRÜNÜ SEÇMENİZE YARDIMCI OLACAK GÜNEŞ KREMİ ÖNERİLERİ!


En iyi güneş koruyucu hangisi? Gelin, güneş kremi tavsiyelerimizle bu soruya yanıt bulalım!

Cildinizi güneşten doğru bir şekilde korumanız için ihtiyacınız olabilecek bilgileri sizin için burada topladık. İpuçlarını takip ederek doğru güneş kremini kolayca bulabilir ve cildinize kusursuz bir koruma sağlayabilirsiniz.

KULLANANLAR NEDEN NIVEA GÜNEŞ KREMLERİNİ ÖNERİYOR?

Kişisel ihtiyaçlarınıza yönelik en iyi güneş koruyucu kremi hangisi diye arama yaparken, kullananların NIVEA ürünlerine dair memnuniyetlerine denk gelmişsinizdir. Kullanıcılar tarafından önerilen güneş kremleri arasında NIVEA ürünlerinin öne çıkmasının bazı sebepleri var. Gelin bu sebeplere birlikte bakalım:

Çok Yönlü Kullanım

NIVEA güneş kremleri, çok yönlü ürünlerdir. Aynı anda hem güneşe karşı koruma hem de bakım sağlar. Kapsamlı formülleri sayesinde cildinizin ihtiyaçlarını maksimum seviyede karşılamayı hedefler.
risksiz-gunes
İyi-korunma

Güçlü Koruma

NIVEA güneş ürünleri, ışığa karşı dayanıklı bir koruma sunar. Güneşin en yoğun olduğu saatlerde bile etkili sonuçlar verir. Bu sayede cildinizi doğru şekilde korunmanıza yardımcı olur.

ÇEŞİTLİLİK

NIVEA; farklı ihtiyaçlara yönelik, özel içeriklere sahip güneş kremleri tasarlar. Örneğin havuzda ya da denizde geçirmeyi planladığınız tatiliniz için suya dayanıklı güneş kremi tavsiye edilebilir.

ETKİLİ SONUÇLAR

Bir kullanıcı güneş kremi tavsiye ediyorsa aldığı sonuçlardan memnun kalmış demektir. Güneş kremi önerileri arasında NIVEA ürünlerinin geniş bir yere sahip olması, sunduğu etkili sonuçlar sayesindedir.

GÜNEŞ KREMİNİN NEDEN SIKLIKLA TAZELENMESİ ÖNERİLİR?

Güneş koruyucu önerileri arasından cildinize uygun seçimi yapmanız çok önemli. Bu birinci adım. İkinci adım ise doğru uygulama. Doğru uygulamanın kilit noktası ise güneş kreminin tekrarlanma sıklığı. Gelin şimdi güneş kremlerinin neden sıklıkla tazelenmesi gerektiğine bakalım.

Her cildin güneşte yanmadan kalma süresi farklıdır. Ciltlerin kendine has koruma süreleri vardır. Bu süre 5-30 dakika arasında değişir. Her güneş kremi de kendine has bir koruma faktörüne sahiptir. Cildinizin güneşte kalabilme süresi ile koruma faktörünü çarptığınızda,  koruyucu kullanımı ile geçirebileceğiniz güvenli zamanı bulursunuz. Bu hesap ile kullandığınız güneş kreminin ne sıklıkla tazelenmesi gerektiği de ortaya çıkar. Önerilen güneş kremi tekrarlama sıklığı ise ortalama 2 saattir.

Güneş kremi önerileri arasında suya dayanıklılığı ile öne çıkan ürünleri fark etmişsinizdir. Güneş kremlerinin sahip oldukları özellikler, tazelenme sıklığı üzerinde etkilidir. Su, ter ya da havlu teması, kremlerin koruma faktörlerini düşürebilir. Kullandığınız koruyucunun özelliğine göre tekrar sıklığını belirlemelisiniz. Bu konuda, NIVEA tarafından geliştirilen ve suya dayanıklılığı kanıtlanmış ürünler oldukça iyi bir güneş koruyucu önerisi olarak değerlendirilebilir.

YÜZ İÇİN NEDEN NIVEA SUN UV YÜZ PARLAMA KARŞITI GKF 50 TAVSİYE EDİLİR?

Yüz ve vücut için farklı güneş kremleri önerilir. Bu durum, yüz bölgesinin vücudun diğer kısımlardan farklı bir yapıya sahip olmasından kaynaklanır. Bu nedenle yüz bölgesine vücut için güneş kremi tavsiye edilmez. Bu, sık yapılan bir hatadır. Unutmayın, vücudumuzun bölgesel ihtiyaçları olabilir. En doğru bakım, bu ihtiyaçların karşılanması ile mümkündür. Cildimizi güneşten korurken de bu durum geçerlidir.

NIVEA, cildin değişen ve bölgesel ihtiyaçlarının farkındadır. Buna uygun çeşitli ürünler tasarlar. NIVEA Sun UV Yüz Parlama Karşıtı GKF 50, marka tarafından tasarlanan ve sıkça tavsiye edilen bir güneş koruyucudur. Anında koruma sağlar. Cilt yüzeyindeki fazla yağı emen bir formüle sahiptir. Ayrıca matlaştırıcı özelliği de vardır. Yağlı ve yapışık bir his bırakmadan günlük olarak kullanılabilir olması yüz için sıklıkla tavsiye edilmesinin en önemli sebeplerinden biridir. Doğal antioksidanlar açısından zengin içeriği ile etkili bir koruma sunarken aynı zamanda cilt bakımına da destek olur.

BEBEKLER İÇİN DOĞRU GÜNEŞ KREMİ ÖNERİLERİ NELERDİR?

Güneş kremlerinin diğer bakım ürünlerinde de olduğu gibi farklı cilt ihtiyaçlarına yönelik çeşitleri olduğundan bahsetmiştik. Tam da bu sebepten, bebekler ve çocuklar için yetişkinlerden farklı güneş kremi önerisi verilmesi gerekir. Kendinizde güvenle kullandığınız koruyucular, bebekler için yeterli değildir. Çünkü onların ciltleri, güneşe karşı çok daha hassastır. Bu nedenle özel olarak tasarlanan bebek güneş kremi tavsiye edilmesi daha doğrudur.

Bebekler için güneş kremi seçerken, her zaman 50+ koruma faktörüne sahip ürünleri tercih etmelisiniz. Bebeklerin ciltlerinin kendilerini güneşten koruma süresi son derece kısıtlıdır. Bu sebeple koruma faktörü yüksek olsa bile güneş kremi sıkça tazelenmelidir. Tam koruma sağlanması için yeterli miktarda krem kullanılması da son derece önemlidir. Uzmanlar bebeklerin 3 yaşına kadar doğrudan güneş ışığına maruz kalmaması gerektiğini belirtir. Ancak ihtiyaç durumunda NIVEA tarafından tasarlanan, ilk 3 ayını doldurmuş ve daha büyük bebeklerde koruma sağlayan güneş losyonları tercih edilebilir.

EN ÇOK TAVSİYE EDİLEN NIVEA GÜNEŞ KREMLERİ HANGİLERİDİR?

NIVEA tarafından üretilen güneş kremleri ile cildinizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan, etkin bir korumaya sahip olabilirsiniz. Oldukça çeşitli ürünler arasından cilt tipinize göre güneş kremi önerisi alabilirsiniz. Cildiniz hassas ise NIVEA Sun Protect Sensitive SPF 50+ sizin için ideal bir güneş kremi önerisi olabilir. Hassas cilde sahip olan kullanıcılar tarafından sıkça tavsiye edilen bir koruyucudur. NIVEA Sun UV Yüz Parlama Karşıtı GKF 50’nin ise normal cilt tipine sahip kullanıcılar için sıkça tavsiye edildiğinden bahsetmiştik.

NIVEA güneş kremleri arasında suya karşı uzun süreli dayanıklılık gösteren çeşitleri de sıkça tavsiye edilir. Özellikle yaz tatilleriniz için bu koruyucular, risksiz bir kullanım sunar. Ayrıca, NIVEA’nın anında koruma sağlama özellikli güneş kremleri de bekleme gerektirmeyen formülleri sayesinde sıkça önerilir. Özellikle günlük kullanıma uygun bir güneş kremi önerisi arıyorsanız, anında koruma etkisine sahip NIVEA koruyuculara göz atabilirsiniz. Bu sayede, cildinizi güneşten korumak için beklemenize gerek kalmaz. Kısıtlı vakitler, cildinizi korumasız bırakmanıza neden olmaz.