Hangi Cilt Bakımı Tipindesiniz?

Farklı cilt tipleri, ışıltılı güzellik için farklı bakıma ihtiyaç duyar.

Özel bakım

Cilt tipiniz için doğru bakımı seçmek, yumuşak ve güzel bir cilt elde etmenin yoludur. Seçtiğiniz cilt bakım ürünlerini cildinizin bireysel ihtiyaçlarına göre düzenleyin.
Kuru Cilt

Kuru ciltdin uzun süreli bakıma ihtiyacı vardır

Kuru cildin yüksek bakıma gereksinimi vardır. Kuru cildin koruyucu bariyerleri çok kolay bir şekilde zayıflar ve bu da kurumasına ve çatlamasına sebep olur. Zengin kremler ve maskeler koruyucu lipit katmanını yeniler.
Kuru ve çok kuru cilt

Çok kuru cilt - NIVEA'dan koruyucu bakım

Kuru ve çok kuru cilt, lipit ve nem ile beslenmelidir, böylece doğal koruyucu katmanı eski haline gelebilir. Zengin, yoğun bakım kremleri bunu yapmasında cilde yardımcı olur.

Hangi cild tipine sahipsiniz?

  • Normal cilt doğal olarak yumuşak ve esnektir. Normal ciltte kuru alanlar ve gerginlik hissi yaygın değildir. Neredeyse mükemmeldir. İdeal gerginlik seviyesi normal cildi yumuşatır ve esnetir. Hassas değildir ve iyi bir kan dolaşımına sahiptir. Ancak normal cildin bile sağlıklı görünmesini sağlamak için neme ve korumaya ihtiyacı vardır. Normal cildinizi besleyerek yumuşak ve ışıltılı tutmak için hafif bir nemlendirici losyon kullanabilirsiniz.
  • Kuru cildin özellikle ihtiyaçlarına özel olarak nemlendirici bakıma ihtiyacı vardır, aksi halde kuruyabilir ve kaşıntıya neden olabilir. Bu cilt tipinde, bacaklar ve dizler özellikle savunmasızdır. 
  • Cildiniz kaşıntıdan mı mustarip, rahatsız edici derecede gergin ve sert mi hissediyorsunuz? Bu çok kuru cildiniz olduğu anlamına gelir. Doğal koruyucu bariyerlerini yenilemek için zengin bir bakıma ihtiyaç duyar.
  • Hassas cilt kızarıklık ile tanımlanabilir, ki bu da yanlış bakıma karşı bir reaksiyon olarak ortaya çıkabilir. Bu durumda, hafif, pH nötr bakım ürünü seçin.

     
Normal Cilt

Normal cilt - nazik bir bakım onu dengede tutar

Normal cilt dengeli nem içeriğine sahiptir. Hafif bir krem veya losyon ile günlük bakım bile bu cilt tipini pürüzsüz ve sağlıklı tutmak için yeterlidir.
 

Olgun veya hassas cilt tipleri

Yaşlanma karşıtı bakım ürünleri, özellikle olgun cildin elastikiyetini korumaya yardımcı olur. Hassas cildin dengesini koruması için yumuşak losyonlara ihtiyacı vardır.
Hassas Cilt

Hassas ciltler - nazik bakım ile mükemmel etki

Hassas cildin ekstra özenle beslenmesi gerekir. Hafif bir bakım hassas ciltteki nem içeriğini stabilize eder ve tahriş olmasını önler.
Olgun Cilt

Olgun cilt - NIVEA'nın bakım ürünleri yenilenme ve esneklik sağlar

Zamanla cildimiz sağlamlığını ve elastikiyetini kaybeder. Q10 Sıkılaştırıcı Vücut Losyonu gibi iki kat Q10 ile zenginleştirilmiş doğru bakım ürünlerini seçin.
product-stage-bg