Yeni bir bebeğin bakımını yapma ve onunla bağ kurma

Anne ve bebek ilk kez bir araya geldiğinde, çok özel bir bağ kurulur - ömür boyu sürecek bir bağ. Bu ilk aşamalarda bebeğinizin bakımını yapmak zor olabilir, ancak belirli bir bebek bakım rutini oluşturduktan sonra, her şey yerine oturmaya başlayacaktır.
aynı-yatakta-anne-baba-ve-bebek

Birbirini tanıma

Çoğu anne anında bebekleri ile bağ kurabilmelerine rağmen, her şey birbirini tanımak ve rahat hissetmekle alakalıdır. Bebeğinize bu erken evrelerde bakım yapmak için ayırdığınız vakit bağlanma süresi için çok önemlidir. 
annenin-bebeğiyle-oynaması

Bu özel anların tadını çıkarın

Bebeğinizle vakit geçirirken dört gözle bekleyeceğiniz çok değerli anlar var - banyo zamanı, bezini değiştirme veya yatağa yatırıp üzerini örtme gibi. Sadece bir kez bu anların tadını çıkaracaksınız! 

Bebeğinizin hassas cildine bakım yapma

Bebeklerin en pürüzsüz ve en hassas cilde sahip oldukları bilinmekte, bu yüzden bebek cildini sağlıklı tutmak özel bir özen gerekir. Bebek cildi hala gelişmekte olduğundan ve koruyucu özelliklerini henüz tam olarak oluşturamamış olduğundan, kızarıklık ve tahrişe meyilli olabilir ve alkol gibi farklı malzemelere hassasiyet gösterebilir.

Bebekler için bez bölgesi çoğunlukla nemli ve idrarla temasta olduğu için özellikle hassastır. Mutlu bir bebek sahibi olmak için bez bölgesini temiz ve konforlu tutmak esastır. Olması gerektiği gibi. NIVEA Baby Islak Temizleme Mendilleri bebeğinizin cildini temizlerken cildin pH dengesini korur.

Pişik bebeklerde çok sık görülür ve neredeyse her bebek onu bir noktada ve bir dereceye kadar deneyimleyecektir. Pişik, bakteriyel bir enfeksiyondan, yeni gıdalardan veya sadece ıslaklığa bağlı sürtünmeden kaynaklanabilir. Bebeğinizin bezini değiştirmek ve bez bölgesini sık sık temizlemek, pişiği önlemenin gerekli adımlarıdır. NIVEA Baby Pişik Kremi ile etkili bir bariyer oluşturarak bez bölgesinin kuru ve konforlu kalmasını sağlayın.

Sağlıklı bebek cildi için 5 ipucu

  1.  Ciltleri UV hasarını tamir edemeyeceği için, küçük bebeklerinizi doğrudan güneş ışığından uzak tutun.
  2. Güçlü çamaşır deterjanları kullanmayın, tahrişe neden olabilirler.
  3. Bebeğinizi yıkamak için ve bebeğinizin cildini doğru şekilde nemlendirilmiş halde tutmak için NIVEA Baby Saç ve Vücut Şampuanı ve  NIVEA Baby Nemlendirici Bakım Kremi gibi hafif ürünler kullanın.
  4. Bebeğinizin cildinin kurumasını önlemek için haftada 1-2 defadan daha fazla banyo yaptırmayın.
  5. Bebeğinizin giysilerinin yumuşak ve doğal kumaşlardan yapılmış olduğundan emin olun ve terlemeyi önlemek için çocuğunuzu çok kalın giysiler yerine birkaç kat giydirin.
bebek-bezinin-değiştirilmesi-1
Bebek bezi nasıl değiştirilir

Uygun bir yer bulma

Bebeğinizin bezini değiştirmek için temiz, düz bir yüzey bulun - yer, masa veya bebek bezi değiştirme masası işe yarayacaktır. Bebeğinizi yumuşak, yıkanabilir bir bez, battaniye veya havlu üzerine koyun.
bebek bezinin değiştirilmesi-2
Bebek bezi nasıl değiştirilir

Eski bebek bezinin çıkarılması

Ufaklığın kıyafetlerini nazikçe çıkartın, bezi açın, temizlemek için ıslak mendil kullanın ve bezi dikkatlice sarmadan önce bunları içine koyun ve yapışkan bantları kullanarak sıkıca kapatın.
bebek-bezinin-değiştirilmesi-3
Bebek bezi nasıl değiştirilir

Bebeğinizin altını temizleme

Bebeğinizin altını, cilt katları ve kıvrımları da dahil olmak üzere iyice silmeniz çok önemlidir. NIVEA Baby Islak Temizleme Mendilleri temizleme için mükemmeldir ve temizlik yaparken bölgeyi rahatlatır.

Bebek-pişik-kremi
Bebek bezi nasıl değiştirilir

Hassas bölgelerin korunması

Islak bezler sürtünme ve tahrişe neden olabilir. Temizledikten sonra, biraz NIVEA Baby Pişik Kremi sürün. %20 çinko oksit içeren suya dayanıklı kompleks, doğal buğday yağı ve pantenolden oluşan formülü ile bebeğinizin cildini pişik oluşumuna karşı korur ve tahriş olmuş cildi rahatlatır.
bebek-bezinin-değiştirilmesi-4
Bebek bezi nasıl değiştirilir

Yeni bebek bezinin konulması

Bebeğinizin altına yapışkan bantlar yukarı bakacak şekilde, temiz bir bezi koyun ve öne doğru çekerek ve yapışkan bantları da kullanarak sıkıca tutturun - işte bu kadar!

Bebeğinizin rutini ile baş etmek için ipuçları

Bebek bakımı konusunda pek çok çelişkili görüş olduğundan, kafa karıştırıcı durumlar olabilir, ancak bu noktalar sizi doğru yola sokacaktır.

Bebek nasıl uyutulur

Çoğu yeni annenin başlangıçta zorlandığı konu, bebeklerinin geceleri uyanması ve bunun nasıl yorucu olabileceğidir. Bir bebeği uyutma ve uykuda kalmasını sağlamaya ilişkin sihirli bir formül yok, ancak denemek isteyebileceğiniz birkaç strateji var. 

Bebeğinize vücut saati değişikliğini ayarlama şansı verebilmek için canlı ve aktif gündüzleri ile sakin gece saatlerini ayırdığınızdan emin olun. Yatmadan önce banyo saati ve yumuşak aydınlatma gibi ritüeller uygulamak da gevşeme için iyidir. Yatmadan önce, bebeğinizin bunu uyku saatiyle ilişkilendirmesi için rutini kısa ve basit tutun. 

Bazı bebekler battaniye ya da yumuşak bir oyuncak gibi tanıdık bir kokuya sahip güvenli nesneleri rahatlatmak için isterler. Bebeğinizin güvende olabilmesi için daima bebeğin beşiğine yumuşak bir nesne koyduğunuzdan emin olun!

Bebeğinizin son beslemesinden sonra onları yatağa koymadan önce biraz zaman bırakmanız önerilir. Onları uykudan hemen önce beslerseniz, bu iki eylem arasında akılda bağ kurulur ve gece uyandıklarında beslenmeyi bekleyebilirler. 

 

 


anne-ve-bebek-uykusu

Uyuyan bir bebek mutlu bir anne demektir.

Bir bebeğin sizin uyku düzenine uyması nadir görülen bir durumdur. Her bebeğin kendi uyku düzeni vardır ve çoğu ebeveyn için sürekli yorgun hissetmekten kaçınmak için ne zaman fırsat bulurlarsa uyumayı denemek en iyisidir.

Yaz aylarında bebek bakımı ipuçları

  • Yaz aylarında bebeğinizin uygun kıyafetler giydiğinden emin olun. - Hafif, açık renkli giysiler daha sıcak havalarda onları serinletir. Yüzlerini güneşten korumak için bir şapka takmayı unutmayın. 
  • Bebekler için su ihtiyacının düzenlenmesi yaz aylarında her zamankinden daha önemlidir. Çok sıcak olduğunda, daha sık emzirmeye dikkat edin.  Ayrıca, bebeğinize şişe su verebilirsiniz.
  • Havalandırma kilit önem taşır - Bebekler kendilerini serinletmek için yetişkinler kadar etkin bir şekilde terlemezler, bu nedenle bebeğinize göz kulak olmanız ve aşırı sıcaklamamalarını sağlamanız çok önemlidir.  
  • Bilindiği gibi, çocuklar için güneşten korunma çok önemlidir, ancak bebekler ciltleri o kadar hassastır ki doğrudan güneş ışığından kaçınılması tavsiye edilmektedir. Gölgeli bir alan bulmak, genellikle ufaklık için risk almaktan kaçınmak adına en iyi opsiyondur. 
  • Güneşin en kuvvetli olduğu zamanlarda bebeğinizi dışarı çıkarmaktan kaçının. 10:00-14:00 saatleri arası bebeğinizin güneşe maruz kalma riskinin en yüksek olduğu zamanlardır. Bu saatler boyunca açık havada sadece 10-15 dakika kalmak bile bebeğinizin hassas cildini yakabilir.
product-stage-bg