Saç Bakım Önerileri

SAÇININ İHTİYAÇLARINI KEŞFET

"Yıkama, kurutma, şekillendirme: Saçlarınıza nasıl bakacaksınız

Güzel saçlar tesadüfen oluşmaz! Saçınıza gereken özeni göstererek saç yapınızın ihtiyaçlarını karşılamak için saç tipini bilmek faydalıdır. Birçok saç bakım ipucu her saç tipi için uygundur.

Kıvırcık saçlar için saç bakımı ipuçları

Yoğun bakıma ihtiyaç duyan sadece vücudunuz ve yüzünüz değildir – saçınızın da bakıma ihtiyacı vardır, aksi takdirde kurur ve yıpranır. Ve doğası gereği, özellikle kıvırcık saçların düz saçlardan daha fazla bakıma ihtiyacı vardır. Bu nedenle, haftada bir kez besleyici bir saç maskesi kullanmalısın. Buna ek olarak, kendine özel kişisel bir saç bakım rutini geliştirmelisin. Saçınızı yıkadıktan sonra ara sıra saçınıza saç kremi uygulayın ve saç kurutma makinesini mümkün olduğu kadar nadir kullanmaya çalışın. Aşırı sıcaklık saç yapısına zarar verebilir.

Kalın telli saçlar için saç bakım ipuçları

Kalın telli, söz dinlemeyen saçlarınız olsa bile umutsuzluğa kapılmayın! Bu saç tipini çok güzel şekillere sokabilirsin. Saçınızın her an ihtiyaç duyduğu beslenmeyi sağlamak için her iki yıkamadan sonra saç kremi kullanmalı ve saçınızın doğal şekilde kurumasına izin vermelisin. Başa çıkamadığınız saçlarını yola sokmak için tasarım ipuçlarımız: Aralardan çıkan küçük tüylerden kurtulmak için az miktarda krem veya şekillendirici bir saç köpüğüyle saçlarınızın uçlarına masaj yapın.

İpeksi, sağlıklı saçlar için saç bakımı

Saçlar sadece parlak ve hacimli olduğunda sağlıklı görünür. Ancak saçımızın yetersiz beslenmesi ve parlaklıktan yoksun kalması kırılgan ve mat görünmesine neden olur. Saç bakımı önerimiz: Saçınıza ayrıntılı bakım kürü uygulayın. Saç derinizin ve saçlarınızın saç bakımı ürünlerini en iyi şekilde emmesini sağlamak için durulamadan önce biraz bekleyin. Saçınız tekrar ipeksi bir parlaklığa kavuşacak ve çok daha kolay taranacaktır. 

Günlük saç bakımı ipuçları

Daha fazla hacim istiyorsanız, daha fazla hacim için özel olarak formüle edilmiş ürünleri kullanın. Doğru saç kurutma tekniğini kullanmak da saçınıza fazladan bir hacim katacaktır – saçınızı her zaman uzama yönünün tersine kurutun. Bu teknik kökleri havalandırır. Yıpranmış ve hasar görmüş saçınıza zengin içerikli saç kremleri uygulayın ve saçınızı şekillendirirken ısı kullanmayın. Saçınıza uygun bakım ürünlerini kullandığınızdan emin olun. Saçınız sadece saç tipinize uygun olan şampuan ve saç kremlerini kullandığınızda sağlıklı kalacaktır."