Koenzim Q10 Nedir? Cildimize ve Vücudumuza Faydaları Nelerdir?

Koenzim Q10, zengin içeriği ile cilt yapınızı yenileyerek gençleştirir. Bu bileşen hakkında tüm merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz. En iyi Koenzim Q10 takviyesi için Nivea ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Koenzim Q10 Nedir? Cildimize ve Vücudumuza Faydaları Nelerdir?

Koenzim Q10, zengin içeriği ile cilt yapınızı yenileyerek gençleştirir. Bu bileşen hakkında tüm merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz. En iyi Koenzim Q10 takviyesi için Nivea ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Koenzim Q10 Nedir? Koenzim Q10’nin Özellikleri Nelerdir?

Koenzim Q10 nedir sorusunun cevabına kısaca “Vücudun doğal olarak ürettiği bir bileşendir.” yanıtını verebiliriz. Vitamine benzeyen bir yapıya sahip olup aynı zamanda dışarıdan takviye olarak alınabilir. Vücut hücrelerimiz; gelişmek, çeşitli etkenlere karşı korunmak ve işlevlerini sürdürebilmek için bu bileşene ihtiyaç duyar. Aynı zamanda bileşen, organları çeşitli hasarlardan koruması ile bilinir.

Koenzim Q10’in başlıca görevlerinden biri de enerji üretimi sağlamaktır. Hücre mitokondrisinde yer alan bu bileşen, gün içerisinde daha zinde ve canlı kalmanıza yardımcı olur. Böylece en yoğun tempoda bile işlerinizi tamamlayabilir; günün geri kalanında da yüksek enerjiye sahip olabilirsiniz.

Skin needs energy
Vücudun doğal yollarla ürettiği Koenzim Q10 miktarı, yaş ilerledikçe azalma eğilimindedir. Bunun sonucunda ortaya çıkan birçok problem arasında cilt sorunları da yer alır. Bu nedenle bu bileşenin üretiminin azaldığı noktalarda takviye şeklinde alınması tavsiye edilir. Koenzim Q10, cilt yenilenmesine destek olarak kırışıklık görünümünün azalmasına yardımcı olur. Böylece Koenzim Q10 nedir ne işe yarar sorularının cevabı bu şekilde açıklanabilir.
 

Koenzim Q10’in Faydaları Nelerdir?

Koenzim Q10 vücudun her hücresinde yer alarak organların sağlıklı şekilde çalışmasına yardımcı olur. Vücut için hayatî öneme sahip organik bileşenin eksikliği hissedildiği an tamamlanması gerekir. Bu bileşenin faydalarına gelin hep birlikte göz atalım;
Koenzim Q10

Cilt Sarkmasını Geciktirir

Gün içerisinde birçok kez maruz kalınan zararlı UV ışınları, zamanla cildi kurutmaya başlar. Kuruyan cilt, incelerek sarkma ve lekelenme problemini beraberinde getirir. Daha yorgun görünmenize neden olan bu durum, Koenzim Q10 desteği ile son bulur. Bu bileşen, hücrelerin antioksidan seviyesini koruyarak cildi nemlendirir. Nemli cilt sayesinde sarkma probleminin önüne geçilir.

Yaşlanma Karşıtıdır

Hem yaş almanın hem de dış faktörlerin etkisi ile ciltte kırışıklık, güneş lekeleri, sivilcelenme ve ince çizgiler oluşur. Bu olumsuzluklar durumlar Koenzim Q10 miktarının yıllar içerisinde azalması ile kendini gösterir. Koenzim Q10 cilde faydaları ile bu problemlerin etkilerini azaltmak konusunda size destek verir. Enerji üretimine yardımcı olarak hücrelerin genç kalmasını sağlar.

Kalp Yetmezliği Tedavisinde Etkilidir

Vücudun en önemli rahatsızlıklardan bir tanesi olan kalp yetmezliği, genellikle damar tıkanıklığı ve yüksek tansiyona bağlı olarak gelişir. Bu durumda damar iltihaplanmaları artar ve kalp krizi riski büyür. Koenzim Q10, zararlı radikallere baskı uygulayarak kalp fonksiyonlarını arttırır. Aynı zamanda damarların genişlemesine yardımcı olarak kan akışını destekler. Yeterli miktarda kan pompalayan kalp, sağlıklı çalışmayı sürdürür.

Diyabetin Önüne Geçer

İnsülin yetersizliğinin yol açtığı diyabete karşı Koenzim Q10 ile mücadele edebilirsiniz. Sağlıksız beslenme ve stres, diyabete sebep olan faktörlerin başında gelir. İnsülin seviyesini dengeleyen bileşenler, kilo alımını kolaylaştıran yağ hücrelerini parçalayarak vücuttan atılmalarına destek olur.

Beyin Fonksiyonlarını Destekler

Yüksek miktarda yağ asidi içeren beyin, tüm vücudun kontrolünü sağlamak için enerjiye ve oksijene ihtiyaç duyar. Koenzim Q10, enerji takviyesi yaparak beyin fonksiyonlarının düzenli çalışmasına yardımcı olur. Fiziksel işlevleri ve hafızayı güçlendirir. Güçlü hafızaya yaptığı katkı ile Alzheimer hastalığının önüne geçilmesine destek olur.

Yüksek Tansiyonu Önler

Yapılan araştırmalara göre bu bileşen, küçük ve büyük tansiyonun dengede kalmasına yardımcı olarak hayatî risklerin önüne geçer. Aynı zamanda düzenli tansiyon ilacı kullanımını azaltır.

İltihabı Azaltır

Antioksidan yapısı sayesinde çeşitli enfeksiyonların oluşturduğu iltihapları en aza indirir. Doku onarımını hızlandırarak zarar gören bölgelerin daha hızlı iyileşmesini mümkün kılar.

Akciğerleri Korur

Oksijenin en çok temas ettiği organların başında gelen akciğerler, birçok hastalığa karşı daha hassas bir yapıya sahiptir. Astım ve KOAH başta olmak üzere farklı solunum yolu hastalıklarının önüne geçilmesine yardımcı olarak kişinin yaşam kalitesini yükseltir.

Güçlü Bir Antioksidandır

Bağışıklık sistemini güçlendiren bileşenlerden biri olan Q10’in kansere karşı da koruyucu olduğu düşünülmektedir. İçerisinde yer alan güçlü antioksidanlar, bu hücrelerin verdiği hasarı en aza indirerek vücut sağlığının korunmasına destek olur.

product-stage-bg

Koenzim Q10 Eksikliğinde Hangi Belirtiler Ortaya Çıkar?

Koenzim Q10 eksikliği, kendini farklı şekillerde belli edebilir. Vücuttaki enerji üretiminin büyük bir kısmını tamamlayan bu bileşenin eksikliğinin doğurduğu sonuçları birlikte inceleyelim;

Cilt Yenilenmesinin Yavaşlaması

Cilt, çevresel faktörler, hormon değişiklikleri ve çeşitli hastalıklara bağlı olarak genç görünümünü yitirebilir. Özellikle ileriki yaşlarda sıkça karşılaşılan nem dengesizliği, cildin elastik yapısını bozarak kırışıklık oluşumunu hızlandırır. Koenzim Q10 eksikliğinde ortaya çıkan bu problemler, zamanla cilt yapısının bozulmasına ve kişinin yaşam kalitesinin düşmesine sebep olur.

Fiziksel ve Zihinsel Yorgunluk

Vücudun enerji kaynaklarından biri olan bu enzimin eksikliğinde gelişen yorgunluk, beklenen bir sonuçtur. Q10 eksikliği yaşayan kişiler, gün içerisinde halsizlik hissi ile savaşır. Bu durum bireylerin yaşam kalitesini düşürmekle birlikte vücutta birçok hastalığın oluşmasına da zemin hazırlayabilir.

Kronik Vücut Ağrıları

Düşük enerji üretimi, vücut ağrılarının şiddetini etkiler. Bu enzimin eksikliğinde baş, eklem, çene, kol ve bacak ağrıları sıkça görülür. Günlük aktiviteleri olumsuz etkileyen bu durum, Koenzim Q10 takviyesi ile düzeltilebilir.

Bağışıklık Sisteminin Zayıflığı

Bağışıklık sistemi, vücudun savunma mekanizması olarak kabul edilir. Bu mekanizmasının bozulması, birçok hastalığı beraberinde getirir. Koenzim Q10, bağışıklığı güçlendirecek içeriklere sahip olup vücut sağlığını korumada size ihtiyacınız olan desteği sağlar.

Kalp Hastalığı ve Obezite

Koenzim Q10 eksikliğinde, yüksek tansiyon ve kolestrol gibi ciddi hastalıklara zemin hazırlayan rahatsızlıklar görülebilir. Bu hastalıklardan korunmak için doğru miktarda takviye yapılmalıdır.

Nörolojik Rahatsızlıklar

Koenzim Q10, beyin fonksiyonlarını geliştiren organik bileşenlerden bir tanesidir. Eksikliğinde hem sinirsel hem de zihinsel fonksiyonlar zarar görebilir. Aynı zamanda Alzheimer ve Parkinson gibi rahatsızlıkların etkileri artar.

NIVEA’nın Koenzim Q10 ile İlgili Araştırmaları Ve Ortaya Çıkan Sonuçlar

Zengin içerikleri ile tüm NIVEA Ürünleri, oldukça köklü bir geçmişe sahiptir. Yıllar boyunca yapılan çeşitli cilt araştırmaları ve yenilikçi kültürün desteği ile en iyi NIVEA ürünleri, kullanıcılarla buluşturulur.

NIVEA araştırma ekibi, uzun yıllar süren testler sonucunda Koenzim Q10 faydalarını detaylı olarak ortaya koymuştur. Vücut için birçok avantaj sunan bu bileşen, NIVEA ürünlerinin yoğun etkisinde önemli bir yere sahiptir. Bu çalışmaların sonucu olarak 1998 yılında Q10 içerikli ilk NIVEA kremi piyasaya sürülmüştür Kremin cilde olan olumlu etkilerini testlerle kanıtlamıştır ve hâlâ dünya çapında başarılara imza atmaya devam etmektedir. Beiersdorf bilim insanlarının olağanüstü azmi sonucunda ortaya çıkan bu ürün, her iki saniyede bir, tüm dünyadaki kullanıcılar tarafından satın alınmaktadır.

Koenzim Q10 Besin Takviyesi ile Vücuda Alınabilir mi?

Koenzim Q10, vücudun ürettiği organik bileşenlerden bir tanesidir. Aynı zamanda çeşitli besin gruplarından da temin edilebilir. Koenzim Q10 hangi besinlerde bulunur sorusuna yanıt verecek olursak;

  • Sakatat çeşitleri
  • Turunçgil ailesi
  • Kırmızı et
  • Yumurta
  • Susam tohumu
  • Yeşil yapraklı sebzeler
  • Balık
  • Sızma Zeytinyağı

Koenzim Q10 zararları, bu bileşenin aşırı tüketimi hâlinde ortaya çıkabilir. Ancak her besin grubunun gereğinden fazla tüketilmesi halinde oluşabilecek bu zararlar, normal bir kullanım miktarında açığa çıkmaz. Bu nedenle vücut sağlığını korumak için doğru miktarda takviye almak gerekir.

Koenzim Q10 İçeren NIVEA Ürünleri

En iyi Koenzim Q10 markası olan NIVEA, yıllar süren araştırmaları ile kullanıcıları için en doğru ürünleri sunmaya devam eder. Koenzim Q10 içeren NIVEA ürünleri sayesinde vücudunuzdaki değişimleri görmeye hemen başlayabilirsiniz. Vücut sıkılaştırıcı krem çeşitlerine göz atalım;

NIVEA Q10 Sıkılaştırıcı Vücut Losyonu

Zenginleştirilmiş formüllü NIVEA Q10 sıkılaştırıcı vücut losyonu, Q10 ve C vitamini içerir. Yaklaşık 10 gün içerisinde ciltte gözle görülür farklar oluşturan losyon, cildin elastik yapısını destekler. Hızlı emilen içeriği sayesinde ciltteki aşırı yağlanmayı engeller. 48 saat boyunca tam koruma sağlayarak cildin her an nemli kalmasına yardımcı olur.

NIVEA Q10 Power Kırışıklık Karşıtı Gece Kremi

Patentli NIVEA gece kremi, vücudun kendini yenilediği gece saatlerinde etkili performans sergiler. Ciltte oluşan kırışıklık ve ince çizgi görünümünü en aza indirerek sıkılaşmayı artırır. Kreatin ile desteklenen özel formül, cilde derinlemesine bakım yapar. Yumuşacık cildinizin keyfini NIVEA ürünleriyle sürebilirsiniz.

NIVEA Q10 Power Kırışıklık Karşıtı Göz Bakım Kremi

NIVEA göz kremi, hassas göz çevresi için özel olarak üretilmiş olup derinlemesine bakım yapar. Kuru göz çevresinde oluşan ince çizgilerin oluşumunu en aza indirir. Cilt hücrelerinin kolajen üretimini destekleyerek sıkılaşmayı arttırır.

NIVEA Q10 Sıkılaştırıcı+ Selülit Jel Krem

Estetik görüntüye önem verenler için geliştirilen NIVEA selülit kremi, yalnızca 3 haftada selülit görünümünü azaltmayı amaçlar. Q10 ve lotus çiçeği içeren özel formül, hoş kokusu ile vücudunuzu sararken aynı zamanda bakım yapar. Hızlı emilen yapı, gün boyu zinde ve enerjik kalmanıza yardımcı olur. Gözle görülür sıkılaşma etkisini, NIVEA ürünleri ile yaşayabilirsiniz.