Gizlilik Politikası

Protection of your Data is important to us!

1. Sorumlu kurum

Federal Kişisel Veri Koruma Yasası (BDSG) kapsamında kişisel verilerin toplanması, işlenmesi ve kullanılması ile sorumlu kurum aşağıdaki gibidir:


NIVEA Beiersdorf Turkey
Etiler Mah. Cengiz Topel Caddesi
No:39/1
34337 Beşiktaş, İstanbul
prturkey@beiersdorf.com
Telefon: +90 (212) 349 16 00-01
 
Bu veri gizlilik bildiriminin amacı, kişisel verilerin toplanması, işlenmesi ve kullanımı (bundan böyle "kullanım" olarak anılacaktır) ile ilgili bilgi vermektir. Kişisel verilerinizin kullanılmasına geçerli veri gizliliği hükümlerine uygun olarak nasıl karşı çıkabileceğinizi burada bulabilirsiniz.

 

2. Kişisel verilerin toplanması ve işlenmesi

Kişisel veriler; adınız, e-mail veya posta adresiniz gibi sizi tanımlayan bilgilerdir. Beiersdorf, özellikle bu tür verileri verip(örneğin e-mail bültenlerine abone olurken, bir ankete, yarışmaya veya çekilişe katılırken, numune veya broşür sipariş ederken ve bilgi isterken)kullanılmalarına rıza gösterdiğiniz zamanlar dışında sizden kişisel verilerinizi toplamaz.
Kişisel verilerinizi yalnızca rızanıza uygun olarak ve içeriği ve zamanıyla ilgili olarak herbir özel durumda gerektiği kadar saklarız, kullanırız veya aktarırız, örneğin sorularınızı veya endişelerinizi yanıtlamak için, taleplerinizi yerine getirmek için veya bir yarışma veya çekilişin sonuçları hakkında sizi bilgilendirmek için.

Bunu yapmak için, Beiersdorf’un dünya genelindeki Beiersdorf grubu içerisindeki diğer şirketlere veya harici hizmet sağlayıcılarına, verilerin işlenmesi amacıyla, kişisel verileri aktarması gerekebilir. Hizmet sağlayıcılar, örneğin, mal sevkiyatı, reklam malzemesinin dağıtımı bağlamında veya yarışmaların kapsamında tutulabilir. Beiersdorf, bu kişilerin kişisel verileri talimatlarımıza dayanarak ve bu veri koruma bildirimine uygun olarak işlemeyi kabul etmesini zorunlu tutar.

Kişisel verilerinizin başka türlü aktarılması örneğin web sitelerimizdeki oturum açma verilerinin bir üçüncü şahsa ait sosyal ağ web sitesine veya Facebook veya Twitter gibi web hizmetlerine aktarılması, önceden sizin açık rızanızı almayı gerektirir. Beiersdorf, kişisel verilerinizi bir üçüncü şahsa satmayacağını veya kiralamayacağını garanti eder. Yine de, hukuken veya uygulanabilir resmi taleplere yanıt olarak kullanmamız gerektiği takdirde, size ait bilgileri kullanmamız gerekebilir.


a. NIVEA müşteri hesabına dayalı bir kullanıcı profili oluşturma

  Kişiselleştirilmiş içeriği derlemek için oluşturulmuş bir kullanıcı profili ile mutabıkım. Veri gizlilik bildirimini okudum. Bu rıza herhangi bir zamanda kaldırılabilir.”*

      *Örnek rıza 

  Yukarıdaki kutuda gösterilen örnek bildirim kullanılarak oluşturulmuş bir kullanıcı profili üzerinde mutabıksanız, verilerinizi aşağıdaki şekillerde kullanırız:
  Kayıtlı bir NIVEA müşterisi olarak, web mağazamızdan daha hızlı ve rahat bir şekilde sipariş verme şansına sahip olursunuz. Kaydolduğunuzda, sizin için web sitemizdeki önceki ve sonraki tüm faaliyetlerinizin derleneceği (çekilişlere katılım, NIVEA bültenine abone olma, webshop'tan gelen siparişler, gönderilen değerlendirmeler vb.) bir kullanıcı profili oluşturacağız. Kişiselleştirilmiş kullanıcı profiliniz, bize sizin için ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında son derece kişiselleştirilmiş bir içerik sunma imkânı sağlar. Kullanıcı profilinizin bileşenleri ve içeriği sizin için her zaman görünür durumda olur. Kayıtlı bir kullanıcı olarak, ürünlerimiz üzerine değerlendirmeler de gönderebilirsiniz. Bu açıdan, ilk adınızı ve gönderdiğiniz değerlendirmeyi göstereceğiz.
  Müşteri hesabınızda saklanan verileri tanıtım amaçlı kullanmak istersek, ek açık rızanızı alacağız (NIVEA bültenine ya da BENIM ICIN NIVEA aboneliği aracılığıyla, aşağıya bakınız).

  NIVEA müşteri hesabına sahip olmak artık ilginizi çekmiyorsa, istediğiniz zaman silebilirsiniz. Bunun için, lütfen müşteri hesabınıza giriş yapın ve kayıt silme işlemini gerçekleştirin veya müşteri hesabını tutma ile ilgili rızayı geri çekmek (çekilme bildirimi) için bize e-posta gönderin.


  b.  NIVEA Bülteni  

  Evet, NIVEA Bültenini almak istiyorum. Veri gizlilik bildirimini okudum. Bu rıza herhangi bir zamanda kaldırılabilir.”*

      *Örnek rıza 

  NIVEA bülteninde, NIVEA veya diğer Beiersdorf markaları (örneğin Labello, 8x4) ve Beiersdorf Hautpflege GmbH ile ilgili (bundan böyle "NIVEA Haus" olarak anılacaktır) haberler, teklifler ve diğer bilgiler bulunur. NIVEA bülteninde, ürünlerimiz veya hizmetlerimiz hakkında bireyselleştirilmiş reklamlar veya ödül çekilişleri veya ürün testleri gibi kampanyalara katılmak için teklifler alacaksınız.
  NIVEA bültenine kaydolarak, NIVEA bülteni için kişiselleştirilmiş bir haber, teklif ve diğer bilgilere dair bir derlemeyi bir araya getirip bunları size sunmak için web sitelerimizdeki satın alma ve tıklama modellerinizi değerlendirmemizi kabul ettiğinizi beyan etmiş olursunuz. Böylece gereksinimlerinize ve ilgi alanlarınıza göre sizin için oluşturulan bir bülten hazırlayabiliriz. Bilgileriniz ve pazar araştırması ve tanıtım amaçlı olarak kaydedilir ve kullanılır. Bu amaçla yalnızca sizinle e-posta ile iletişime geçeceğiz. Son olarak, verilerinizi web sitelerimizin etkinliğini analiz etmek ve geliştirmek için kullanacağız.
  NIVEA bültenini artık almak istemezseniz, istediğiniz zaman haber bültenini almaktan çekilebilir ve buna bağlı olarak aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. Bunu yapmak için, lütfen her bültenin içerdiği linki tıklayın. Sonrasında aboneliği iptal etme sürecinden geçeceksiniz veya e-posta ile haber bültenini rızasının iptalini (çekilme bildirimi) bize gönderebilirsiniz.


  c.
  BENİM İÇİN NIVEA (müşteri sadakat programı)

   
  "Evet, BENİM İÇİN NIVEA programına katılmak ve bu vesileyle kişisel müşteri dergisini, ürün örneklerini, özel teklifleri ve daha fazla bilgiyi e-posta ve/veya postayla almak istiyorum. Katılım hüküm ve koşullarını ve veri gizliliği bildirimini okudum. Bu rıza herhangi bir zamanda kaldırılabilir.”*

      *Örnek rıza 

  BENİM İÇİN NIVEA sadakat programına katılmak istiyorsanız ve yukarıdaki kutuda gösterilen örnek bildirimi kabul ettiyseniz, verilerinizi aşağıdaki şekillerde kullanabiliriz:

  BENİM İÇİN NIVEA, NIVEA deneyimi dünyası, kadınların gereksinimlerine özel olarak odaklanmaktadır. Katılmak suretiyle NIVEA ve diğer Beiersdorf markalarından (örneğin Labello, 8x4) ve Beiersdorf Hautpflege GmbH'dan ("NIVEA Haus") düzenli olarak e-posta ve/veya posta yoluyla kişisel müşteri dergisi, ürün örnekleri ve özel teklifler alacaksınız.

  Kayıt yaptırarak, kaydettiğiniz bilgilerinizin piyasa araştırması ve promosyon amaçlı olarak kullanılması konusunda mutabık olduğunuzu beyan etmiş olursunuz. Ardından, ürünlerimiz veya hizmetlerimiz hakkında size bireyselleştirilmiş reklamlar gönderebilir veya sizi yarışmalar veya ürün testleri gibi kampanyalara katılmaya davet edebiliriz. Bu amaçla, e-posta adresinizi bize bildirirseniz, e-posta gibi bir yolla sizinle irtibat kurma rızanızla bağlantılı olarak belirttiğiniz bu iletişim kanalları vasıtasıyla sizinle iletişime geçeceğiz. Son olarak, verilerinizi web sitelerimizin etkinliğini analiz etmek ve geliştirmek için kullanacağız.

  BENİM İÇİN NIVEA ile artık ilgilenmiyorsanız, istediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. Bunun için, lütfen müşteri hesabınıza giriş yapın ve kayıt silme işlemini gerçekleştirin veya BENİM İÇİN NIVEA'de yer alma ile ilgili rızayı geri çekmek (çekilme bildirimi) için bize e-posta gönderin.

3. Verilerinizin saklandığı süre

Tarafımızdan sağlanan veriler yalnızca verilerinizi tarafımıza ilettiğiniz sebep için veya yasal hükümlere uymamız için gerekli olduğu sürece tarafımızdan saklanacaktır.

Kişisel verilerinizi tanıtım amaçlı olarak kullanmaya (NIVEA bültenine veya NIVEA FOR ME'ye üye olmak için) ilişkin açık onay verdiyseniz, rızanızı iptal ettiğiniz zamana kadar bu tür amaçlarla verilerinizi kullanacağız. Sizin tarafınızdan verilen onayları istediğiniz zaman gelecekte kullanım için iptal edebilirsiniz. 

4. Online mağazada sipariş verirken ve ödeme yaparken verilerinizin korunması

Web sitemizde konuk olarak ya da kayıtlı bir kullanıcı olarak ürün sipariş ederseniz, kişisel verileriniz yalnızca şifreli biçimde iletilecektir. Ödeme işlemi de en yüksek güvenlik gereksinimlerine sahiptir. Tüm veriler şifreli olarak iletilir ve böylece üçüncü taraflar tarafından yetkisiz erişime karşı korunur. Kredi kartı ve bankamatik kartı verileriniz de, kredi kartı endüstrisindeki en katı güvenlik gereksinimlerine, örneğin tescilli Ödeme Servis Sağlayıcı ConCardis GmbH (tescilli ofisi Almanya’da bulunan) tarafından Ödeme Kartı Endüstrisi Veri Güvenliği Standardına ("PCI DSS" olarak kısaltılmıştır) uygun olarak işlenir ve depolanır.
Ödeme yönteminiz olarak PayPal'da veya hızlı banka havalesinde karar kılmışsanız, sipariş verilerinizin PayPal (Avrupa) S.à r.l. et Cie, SCA (Lüksemburg'da merkez ofisli) ve Sofort AG (Almanya merkez ofisli) tarafından toplanmasına ve ödeme işlemlerinin yapılması amacıyla işleme konmasına rıza gösterdiğinizi deklare etmiş olursunuz. İlgili ödeme hizmeti sağlayıcılarının veri gizlilik bildirimleri uygulanacaktır.

Ödeme yönteminiz olarak giropay'da karar kıldıysanız, tarafınızdan girilen IBAN ve BIC verilerinin ödemeyi işlemini gerçekleştirmek amacıyla şifreli olarak giropay GmbH'ya (merkez ofisi Almanya'da olan) iletilmesine rıza gösterdiğinizi beyan etmiş olursunuz. İletilen veriler daha sonra bu amaçla giropay GmbH tarafından işleme konacaktır. Böyle bir durumda, ödeme servis sağlayıcısının veri gizliliği bildirimi de uygulanacaktır.


5. Verilerin sınırlı olarak paylaşılması

İsteğinizi işleme koyarken, Beiersdorf'ın kişisel verilerinizi Beiersdorf Grubu içindeki diğer bağlı şirketlere veya münhasıran adımıza hareket eden AB dışındaki ilgili Avrupa ülkelerindeki harici bir hizmet sağlayıcıya transfer etmesi gerekebilir. Bu servis sağlayıcılar, örneğin, ürün numuneleri göndermek, promosyon malzemeleri dağıtmak veya yarışmalar düzenlemek veya web mağazamızdan verdiğiniz siparişle ilgili işlerle ilgilenmekle (örneğin, malların nakliyesi) görevlendirilmiş olabilir. Beiersdorf, Beiersdorf Grubu içindeki bağlı şirketlerin ve harici hizmet sağlayıcıların, kişisel verilerinizi şartnamelerimize ve bu veri gizlilik bildirimine ve sipariş verisi işleme konusundaki yasal koşullara uygun olarak tutmasını zorunlu kılar.

Ayrıca, web sitemiz üzerinden NIVEA Haus'tan randevu alırsanız, bu veri gizliliği bildiriminin standartlarına ve ilgili yasal yönetmeliklere uygun olarak NIVEA Haus'u işleten %100 iştirakimiz Beiersdorf Hautpflege GmbH'ye bu amaçla gereken verileri ileteceğiz. Verileriniz yalnızca randevu amacıyla kaydedilecek ve kullanılacaktır.

Aksi halde, kişisel verilerinizi izniniz olmadan üçüncü şahıslara aktarmayız ya da veri satmayız veya kiralamayız. Bununla birlikte, yasal olarak zorunluluğumuz varsa veya yasal olarak yetkili makamlar veya ceza kovuşturma kurumları tarafından teslim edilmesi istenirse sizin hakkınızdaki bilgileri ifşa etme hakkını saklı tutarız.


6. Web sitelerini ziyaret ettiğinizde/çerezleri kullandığınızda, bilgiler otomatik olarak kaydedilir

Web sitelerimizde çerezler kullanılır. Çerezler, tarayıcınız tarafından bilgisayarınızın hard diskine kaydedilen küçük veri birimleridir.
 1. ÇEREZLER
 2. İnternet sitemizin kullanımını hızlandırmak için "çerezler" kullanıyoruz. Çerezler, internet sitemizi kullanmanız için gereken ve tarayıcınız tarafından bilgisayarınızın hard diskine kaydedilen küçük veri birimleridir. Çerezleri, internet sitemizin nasıl kullanıldığını daha iyi anlamak ve navigasyonunu geliştirmek için kullanıyoruz. Çerezler, örneğin, internet sitemizdeki bir sayfaya önceden girilip girilmediğini belirlememize yardımcı olur. Çerezler bize sitemizi önceden ziyaret ettiğinizi veya yeni bir ziyaretçi olduğunuzu söyler. Kullandığımız çerezler kişisel verileri veya kişisel olarak tanımlanabilen diğer bilgileri kaydetmez. Çerez almak istemiyorsanız lütfen internet tarayıcınızı bilgisayarınızın hard diskindeki tüm çerezleri silecek, bloke edecek veya çerez kaydedilmeden önce uyarı verecek şekilde ayarlayınız.

 3. Kullanıma dayalı çevrimiçi reklam için çerezler

 4. Web sitelerimize giren ziyaretçilerin kullanım davranışlarını analiz ederek çerezler yoluyla elde ettiğimiz bilgileri, web sitelerinde belli başlı ürünlerimizin size özel reklamlarını göstermek için kullanma hakkımızı saklı tutarız. Kullanıcı davranışınızdan yola çıkarak ilgi alanlarınızla eşleşeceğini düşündüğümüz reklamı veya içeriği size gösterdiğimiz için kullanıcı olarak bunun size fayda sağlayacağına ve bu nedenle rastgele içeriğe sahip ya da sizi daha az ilgilendiren belli başlı içeriklerle daha az karşılaşacağınıza inanıyoruz.

  Biz, gönüllü olarak, Çevrimiçi Reklama İlişkin Alman Veri Gizlilik Konseyinin (DDOW) yönetmeliğine tabi olmuş bulunmaktayız. Bizin için yürürlükte olan yönetmelik ve daha fazla bilgi için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz:
  www.meine-cookies.org/ddow.html.

 5. Bu kısımda çerezlerin sabit sürücünüzde depolanmasını nasıl engelleyebileceğinizi ve/veya onları nasıl silebileceğinizi bulabilirsiniz.

 6. Web tarayıcınızı, çerezlerin sabit sürücünüze kaydedilmesini önleyecek ve/veya her seferinde çerezlerin etkinleştirildiğini kabul edip etmediğiniz sorulacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, tekrar etkinleştirilen çerezleri istediğiniz zaman silebilirsiniz. Bütün bunların nasıl işlediğini öğrenmek için tarayıcınızın kullanım kılavuzundan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Aşağıdaki linkte Firefox, Microsoft Internet Explorer ve Google Chrome gibi web tarayıcıları için yazı ve resimlerle bir açıklama bulabilirsiniz: http://www.meine-cookies.org/cookies_verwalten/index.html. Çerezlerin saklanmasına izin vermezseniz, bu web sitemiz için işlevsel kısıtlamalara yol açabilir.

 7. Kullandığımız çerezler

 8. (1) Google Analytics

  Bu web sitesi, Google, Inc. (“Google”) tarafından sunulan bir web analiz hizmeti  olan Google Analytics’i kullanır. Google Analytics, bilgisayarınızda saklanan ve web sitemizi kullanımınızın analizine imkan veren spesifik bir "çerez" biçimi, yani metin dosyası kullanır. Çerez tarafınan üretilen, bu web sitesini kullanımınız hakkındaki bilgiler, genellikle ABD'deki bir Google sunucusuna iletilir ve orada saklanır. IP adreslerinin anonimleştirilmiş kaydına (IP maskeleme adı verilen) imkan vermek için, Google Analytics'i bu web sitesinde  “gat._anonymizeIp();” kodunu içerecek şekilde genişletilmiş olduğuna dikkat çekmek isteriz. Bu web sitesinde IP anonimleştirmeden dolayı, IP adresiniz Google tarafından AB ve Avrupa Ekonomik Topluluğu Anlaşma Devletleri  sınırları  içinde kısaltılmıştır. Sadece istisnai durumlarda tam IP adresi ABD'deki bir Google sunucusuna iletilir ve orada kısaltılır.

  Google bu bilgileri web sitesi faaliyetleri hakkında raporlar derlemek ve web sitesi operatörüne web sitesinin kullanımı ve internet kullanımı ile ilgili ek hizmetler sağlamak için bizim adımıza kullanır. Tarayıcınız tarafından Google Analytics'e iletilen IP adresi Google tarafından diğer verilerle birleştirilmez. Tarayıcı yazılımınızı kullanarak uygun ayarı yapmakla çerezlerin saklanmasını önleyebilirsiniz, yukarıdaki Bölüm 5 c)'ye bakınız. Buna ek olarak, https://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=tr. bağlantısında bulunan tarayıcı eklentisini indirip kurarak, Google'ın çerez tarafından üretilen, web sitesini kullanımızla ilgili verileri (IP adresiniz dahil) kaydetmesini ve bu verileri işlemesini önyelebilirsiniz. Kullanım şartları ve veri koruma hakkında daha fazla bilgiyi aşağıdaki linklerde bulabilirsiniz.

  http://www.google.com/analytics/terms/us.html,
  http://www.google.com/analytics/learn/privacy.html?hl=tr or
  http://www.google.com/intl/en/policies/privacy/

  (2) Google AdWords

  Bu web sitesi, Google'ın bir analiz hizmeti olan Google AdWords'ü ve Google AdWords'in bir parçası olan dönüştürme takibini kullanmaktadır. Bu şu şekilde olur: Google tarafından gösterilen bir reklamı tıkladığınızda, Google AdWords, bilgisayarınızın sabit diskinde dönüştürme takibi için bir çerez ("dönüştürme çerezi") depolanır. Bu tür çerezler geçerliliğini 30 gün sonra kaybeder ve kişisel olarak tanımlanabilmenizi sağlamaz. Web sitemizde belirli sayfaları ziyaret etmeniz halinde, biz ve Google, reklamı tıkladığınızı ve bu sayfaya yönlendirildiğinizi görebilir.

  Dönüştürme çerezleri yoluyla elde edilen bilgiler, dönüştürme takibi kullanan AdWords müşterileri için istatistik üretmek amacıyla kullanılır. Bu istatistikler sayesinde, Google tarafından gösterilen reklamı tıklayan ve bir dönüştürme takibi etiketi içeren bir sayfaya erişen toplam kullanıcı sayısını tespit edilir.

  Google Analytics'i AdWords'ten gelen verileri ve “DoubleClick”ten gelen çerezleri istatistik amacıyla analiz etmek için de kullanıyoruz. Bunun yapılmasını istemiyorsanız, Reklam Tercihleri Yöneticisi ile devre dışı bırakabilirsiniz (https://www.google.com/settings/u/0/ads?hl=en).

  Google'ın yeniden pazarlama işleviyle, web sitemizi daha önce ziyaret etmiş kullanıcılara ulaşırız. Örneğin ürünlerimize veya hizmetlerimize zaten ilgi gösteren hedef kitlelere reklam sunabiliriz. Ayrıca, önceki 30 gün içinde Google reklamcılık ağındaki ("görüntüleme ağı") web sitelerindeki kullanıcı davranışlarına ve bağlamla ilgili arama motorunun yardımına dayalı olarak, AdWords, web sitemizin kullanıcılarının hangi ortak ilgi alanlarını ve özelliklerini paylaştığını belirlemektedir. Bu bilgilere dayanarak, AdWords daha sonra ilgi alanları ve özellikleri web sitenizin kullanıcılarınınkine benzer pazarlama amaçlı yeni potansiyel müşteriler bulur. Hedef gruba özel yeniden pazarlama, Google Analytics çerezleri ve Google DoubleClick çerezleri gibi çerezlerin kombine kullanımı yoluyla gerçekleştirilir.

  Google AdWords'le ilgili kullanım ve veri gizliliği hüküm ve koşulları hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen http://www.google.com.tr/policies/technologies/ads/ adresini ziyaret edin.

  (3) Google DoubleClick

  Web sitesinin kullanımını değerlendirmek ve DoubleClick ile işbirliği yapan biz, Google ve diğer reklamcıların kullanıcıyla alakalı reklamlar sunabilmelerini sağlamak için web sitelerimizde Google DoubleClick işlevi kullanıyoruz. Bu amaçla, bilgisayarınızın sabit sürücüsüne bir çerez yüklenir. Bu gibi çerezlerin yardımıyla tarayıcınıza anonim bir kimlik numarası tahsis edilir ve tarayıcınızda gösterilen reklamlara ve erişilen içeriğe ilişkin bilgiler toplanır. Çerez tarafınan üretilen, bu web sitesini kullanımınız hakkındaki bilgiler, genellikle ABD'deki bir Google sunucusuna iletilir ve orada saklanır. Toplanan bilgilere dayanarak ilgi alanına ilişkin kategoriler tarayıcınıza tahsis edilir. Bu kategoriler, ilgi alanıyla ilgili reklamları görüntülemek için kullanılır.

  Tarayıcı ayarlarınızı değiştirmenin yanı sıra, bir tarayıcı eklentisinin yardımıyla DoubleClick çerezini kalıcı olarak devre dışı bırakabilirsiniz. Eklentiyle, tüm çerezleri silseniz bile bu tarayıcı için devre dışı bırakma ayarlarınız saklanır. Kalıcı olarak devre dışı bırakmak için tarayıcı eklentisini edinebilirsiniz.

  Web sitemizi kullanarak, eklenen DoubleClick çerezini kabul etmektesiniz ve bu vesileyle sizden gelen kullanım verileri, belirtilen amaçla yukarıda açıklanan şekilde toplanıp kaydedilir ve kullanılır. Ayrıca, verilerinizin tarayıcı oturumunun bitiminden sonrada çerezlerde saklanacağı ve örneğin web sitelerini tekrar ziyaret ettiğinizde tekrar erişilebileceği konusunda mutabık olursunuz. Bu rızayı, DoubleClick çerezini silerek ve kalıcı olarak devre dışı bırakarak gelecekte etkili olacak şekilde istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

   

  (4) Optimizely

  Görüntüler ve işlevleri daha ideal sunabilmek adına, tekliflerimizin geliştirilmesi, A/B testleri ve web analiz hizmeti olan Optimizely Inc.'ın Optimizely aracı ile gerçekleştirilen çoklu değişken analizleri üzerine kuruludur. Bu hizmet, bir ziyaretçinin tarayıcısını tanımlamak ve bu web sitesinin kullanımını analiz etmek için çerezleri kullanır. Optimizely'nin verilerinizi burada nasıl işleyeceği ile ilgili daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Optimizely'nin takibini, http://www.optimizely.com/opt_out adresindeki talimatları izleyerek veya aşağıdaki linki takip ederek istediğiniz zaman devre dışı bırakabilirsiniz: http://www.nivea.de/?optimizely_opt_out=true. Daha sonra Optimizely takibini yeniden aktive etmek isterseniz, lütfen şu bağlantıyı takip edin: http://www.nivea.de/?optimizely_opt_out=false.


  (5) Bunchbox

  Görüntüler ve işlevleri daha ideal sunabilmek adına, tekliflerimizin geliştirilmesi, site optimizasyon aracı "Bunchbox" kullanarak uygulanan A/B testleri ve çoklu değişken analizleri üzerine kuruludur. Bu hizmet, bir ziyaretçinin tarayıcısını tanımlamak ve bu web sitesinin kullanımını en iyi hale getirmek için çerezleri kullanır. Bunchbox'ın takibini, aşağıdaki linki takip ederek istediğiniz zaman devre dışı bırakabilirsiniz: http://www.nivea.de/?_bb_optout=1. Bunchbox takibini yeniden etkinleştirmek isterseniz, lütfen şu bağlantıyı takip edin: http://www.nivea.de/?_bb_optout=0.

7. Shariff aracılığıyla sosyal eklentiler/entegrasyon

Sosyal ağların sosyal eklentileri ("eklentiler), özellikle web sitesi Facebook Inc., 1601 S. California Ave, Palo Alto, CA 94304, ABD tarafından işletilen servis sağlayıcı "Facebook'un" "Paylaş" ya da "Arkadaşlarla Paylaş" butonu web sitelerimizde kullanılmaktadır. Alman web sitesi facebook.de'den sorumlu olan Facebook Ireland Limited, Hanover Reach, 5-7 Hanover Quay, Dublin 2, Ireland'dır. Eklentiler genellikle bir Facebook logosu ile işaretlenmiştir. Facebook'un yanı sıra, “Google+” (tedarikçi: Google Inc., Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, ABD), “Twitter” (tedarikçi: Twitter, Inc., 1355 Market St, Suite 900, San Francisco, CA 94103) and “Pinterest” (tedarikçi: Pinterest Inc., 808 Brannan Street San Francisco, CA 94103, ABD) eklentilerini de kullanmaktayız.

Veri gizliliği nedeniyle, web sitelerimizde sosyal ağların doğrudan eklentilerini kullanmamaya karar verdik. Bunun yerine, "Shariff" çözümünü kullanıyoruz. Shariff yardımıyla, kendimiz adına, ilgili sosyal ağların operatörüne verinin ne zaman ve iletilip iletilmediği belirleyebiliriz. Bu nedenle, web sitemize eriştiğinizde Facebook, Google+, Twitter veya Pinterest gibi sosyal ağlara otomatik olarak aktarılan veri olmaz. Yalnızca aktif bir şekilde ilgili butona basarsanız, internet tarayıcınız ilgili sosyal medya sunucularına bağlanır; örneğin, ilgili düğmeye tıklayarak (ör. "Paylaş" veya "Arkadaşlarınla paylaş"), web tarayıcınızın ilgili sosyal paylaşım ağının sunucularına bir bağlantı oluşturacağını ve kullanım verilerini sosyal ağın ilgili operatörüne ileteceğini kabul etmiş olursunuz.

Bu yüzden sosyal ağlar tarafından toplanan verilerin doğası ve kapsamı üzerinde herhangi bir etkimiz yoktur. İlgili sosyal ağlar tarafından toplanan verilerin toplanması, işlenmesi ve kullanılması amacı ve kapsamı ile bununla ilgili olarak kişisel alanınızı korumak için haklarınız ve ayar tercihleriniz hakkında daha fazla bilgi için, lütfen ilgili sosyal ağların veri gizlilik politikasına bakın - Facebook için http://www.facebook.com/about/privacy/ ve http://www.facebook.com/help/?faq=186325668085084. http://www.google.com.tr/intl/tr/policies/privacy/ veya http://twitter.com/privacy adresinden "Google+" veya "Twitter" tarafından "Pinterest" tarafından http://about.pinterest.com/privacy/ adresinden verilerin kullanımı hakkında daha fazla not bulabilirsiniz.

8. Sosyal Giriş

NIVEA müşteri hesabına kaydolurken veya bu hesaba giriş yaparken, kendinizi doğrulama ve bundan sonra mevcut profilinizi şu sosyal ağlardan biri ile kaydetme veya oturum açma seçeneğine sahipsiniz: Facebook, Twitter ya da Google+.

Bu amaçla, web sitemiz tarafından desteklenen sosyal ağların sağlayıcılarının ilgili sembollerini kayıt sayfası veya oturum açma sayfasında bulabilirsiniz. Sağlayıcı ile bağlantı kurulmadan önce, aşağıda açıklanan işlem ve veri aktarımına rıza göstermiş olduğunuzu açıkça beyan etmeniz gerekir:

İlgili simgeye tıkladığınızda, sosyal ağ için oturum açma verilerinizle oturum açmanız gereken yeni bir pencere (uygulama) açılır. Başarılı bir şekilde oturum açtıktan sonra, sosyal ağ, kayıt veya oturum açma işlemi kapsamında kimlik doğrulaması için hangi verilerin (ad ve e-posta adresi) bize iletildiğini size bildirir. Bu veri aktarımını kabul ettiyseniz, kayıt için tarafımızdan doldurulması istenen alanlara veriler girilir. Kayıt yaptırmamız veya oturum açmamız için gereken veriler (i) adınız ve (ii) e-posta adresinizdir.

İletilen ve gerekli olan verilerin kullanımını açıkça kabul ettikten sonra, verileriniz bizim tarafımızdan saklanacaktır ve 2 numaralı maddede belirtilen amaçlar için kullanılacaktır. Kimlik doğrulama süreci ile, bizde kurulan NIVEA müşteri hesabı ve ilgili sosyal ağdaki hesabınız arasında hiçbir bağlantı gerçekleşmez.

Kayıt ve giriş için kimlik doğrulama işlemini yürütebilmek için, IP adresi, sosyal şebekenin ilgili sağlayıcıya iletilir. İlgili verilerin sosyal ağın ilgili sağlayıcısı tarafından toplanması ve işlenmesinin amacı ve kapsamı üzerinde hiçbir etkimiz yoktur. Bu konuda daha fazla bilgi için, lütfen ilgili sağlayıcıya ait veri gizlilik politikasını okuyun.

Facebook Veri Gizliliği Politikası https://www.facebook.com/about/privacy/

Google+ Veri Gizliliği Politikası - http://www.google.com/policies/privacy/

Twitter Veri Gizliliği Politikası - https://twitter.com/privacy?lang=de

9. İletişim, bilgi talep etme, iptal etme, engelleme, silme

Gelecekte kişisel verilerinizin kullanımı için herhangi bir zamanda ve ücretsiz olarak, kısmen veya tamamen silme veya engelleme yapabilir ya da hakkınızda tarafımızca saklanan veriler hakkında bilgi veya düzeltme talep edebilirsiniz. Belli bir şekilde yapmanız gerekmez. Örneğin, prturkey@beiersdorf.com adresine e-posta yazarak bizimle iletişime geçebilir veya web sitemizdeki iletişim formumuzu kullanabilirsiniz.

10. Veri güvenliği

Verilerinizi üçüncü bir taraf tarafından kaybedilmesini, değiştirilmesini veya erişilmesini engellemek için teknik ve organizasyonel önlemler almış bulunmaktayız. Kullandığımız güvenlik prosedürleri, teknolojik ilerlemeyi yansıtacak şekilde düzenli olarak geliştirilmektedir.

11. Güncelleme ve değişiklik

Veri gizlilik bildiriminin bir bölümünü önceden haber vermeden değiştirip güncelleyebiliriz. Herhangi bir değişiklik veya güncelleme durumunda en son durumu öğrenmek için lütfen web sitemizi kullanmadan önce veri gizlilik bildirimini kontrol edin. Veri gizlilik bildiriminin durumu: Ekim 2015.

 

Bu site ayrıca Adform Almanya GmbH tarafından tasarlanan Adform çevrimiçi pazarlama ürününü de kullanmaktadır. Adform çerezleri, kullanıcılara ilgili reklamları sunmak, kampanya performans raporlarını geliştirmek yahut bir kullanıcının aynı reklamı birden fazla kez görmesini önlemek amaçlarıyla kullanılmaktadır. Adform kullanıcı adını hangi reklamların hangi tarayıcı tarafından sunulduğunu takip etmek ve birden fazla kez gösterilmesini önlemek için bir çerez kimliği kullanmaktadır. Ek olarak, Adform reklam isteklerine dair dönüştürmeleri toplamak için de çerez kimliklerini kullanabilmektedir. Bu durum örneğin kullanıcının bir Adform reklamını gördüğü ve daha sonra aynı tarayıcı ile reklamcının sitesini ziyaret edip bir şey aldığı durumda görülür. Adform, çerezlerin e-posta adresi, isim veya adres gibi kişisel veriler içermemekte olduğunu taahhüt etmektedir.

Sitemizi ziyaret ettiğiniz zaman tarayıcınız otomatik olarak Adform ağı ile doğrudan bağlantı kurmaktadır. Adform ürününün kullanımı ile toplanan verilerin kapsamı ve kullanımları hiçbir tesirimiz olmaksızın Adform tarafından tayin edildiğinden, konuya ilişkin bilgimiz seviyesince sizleri de bilgilendirmek istemekteyiz: Adform’un entegrasyonu halinde, Adform internetteki varlığımızın ziyaret ettiğiniz kısmına tekabül eden bilgileri veya bizden gelen bir reklama tıklama bilgisini alacaktır.

Buna ilaveten Adform çerezleri, görüntü/video reklamlarımızı Adform üzerinde gördükten sonra veya Adform vasıtasıyla başka platform üzerinden yahut bunlardan birine tıklamanızın ardından(dönüştürme takibi) web sitemiz/sitelerimiz üzerinde bir takım eylemleri gerçekleştirip gerçekleşmediğinizi takip etmemizi sağlamaktadır. Adform ile bu çerezi site/sitelerimizle etkileşim içinde olduğunuz yöntemi tayin edebilmek ve daha sonra size doğrudan reklam yollayabilmek amacıyla kullanacaktır.

Bu izleme faaliyetinin tarafınıza uygulamasını birçok yöntemle engelleyebilirsiniz: a) Tarayıcı programınızı üçüncü taraf çerezleri engelleyecek şekilde ayarladığınız takdirde üçüncü taraf tedarikçilerden herhangi bir reklam almayacaksınız; b) Adform’dan gelen çerezlerin etkinliğini tarayıcınız vasıtasıyla https://site.adform.com/privacy-center/platform-privacy/opt-out/ üzerinden devre dışı bırakabilirsiniz; c) Çerez tercihlerinizi  (buradan)  değiştirebilirsiniz.  Çerez tercihlerinizi değiştirdiğiniz takdirde sürümün tüm özelliklerini kullanamayabileceğinizi hatırlatırız.

Adform ile ilgili daha fazla bilgi  için https://site.adform.com/ adresini, Adform Almanya GmbH veri koruması konusunda: https://site.adform.com/privacy-center/overview adresini ziyaret edebilirsiniz

Yukarıda anılmış Adform aracılığıyla gerçekleştirilecek olan kişisel veri işleme faaliyetleri KVKK’nın 5. maddesinde öngörülen şekilde açık rızanız alındığı takdirde gerçekleştirilecektir.

Kullanılan çerezler: C tipi.

Daha fazla bilgi için lütfen çerez bölümüne bakınız.