Yüz için Güneş Kremi Tavsiyeleri ve Önemi

Cildinize uygun yüz koruyucu kremler ile daha keyifli bir tatil mümkün! Peki yaz-kış kullanılması tavsiye edilen güneş kremleri hakkında ne biliyoruz? Gelin en güzel güneş kremi önerilerini birlikte inceleyelim!

Yüz için Güneş Kremi Tavsiyeleri ve Önemi

Cildinize uygun yüz koruyucu kremler ile daha keyifli bir tatil mümkün! Peki yaz-kış kullanılması tavsiye edilen güneş kremleri hakkında ne biliyoruz? Gelin en güzel güneş kremi önerilerini birlikte inceleyelim!

Yüz Güneş Kremi Nedir?

Yüz güneş kremi, güneş ışınlarının cilde yaptığı olumsuz etkileri engelleyerek, en güneşli havalarda bile kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Yüz bölgesinde cildimiz, vücudun diğer kısımlarına oranla daha hassas bir yapıya sahiptir. Bu nedenle güneş ışınlarından çok daha çabuk etkilenir. Bunun için cildimizin özel yapısına uygun, cildi yormayan ve ağırlık yapmadan güneşten koruyan ürünlerin kullanılması oldukça önemlidir.

Yüz için güneş koruyucu etkili kremler, cildin zararlı güneş ışınlarından (UV) korunmasını sağlar. Bu ürünler, hassas yapıda olan yüz için özel formüllerle üretilir. Böylece ince yapıda olan cilt için ekstra koruma sunarlar. Bu sebeple yüz bölgesi için özel olarak üretilmiş ürünleri kullanmak faydalı olacaktır. NIVEA yüz güneş kremi, cildinizi nazikçe koruyan formuyla yüz için güneş kremi tavsiyesi arayanlara önerebileceğimiz, en iyi ürünlerdendir ve hassas cilt yapısına uygundur.

Tatilde veya günlük olarak güneş ışınlarından kaygılanmadan keyifli vakit geçirmeniz mümkün! Güneşlenirken yüzünüzün zararlı ışınlardan korunmasını sağlamak için bu ürünler birebirdir. Aynı zamanda cildi besleyici ve nemlendirici etkileri de vardır. Bu nedenle siz güneşin keyfini doyasıya çıkarırken hem cildinizi korumanızı hem de ona yoğun nem vermenizi sağlar.

Güneşin en tepede olduğu zamanlar, cilt için en yoğun korumaya sahip olmamız gereken anlardır. Bu zamanlarda bile yüz güneş kremleri, cildin doğal koruma bariyerine katkı sağlar. Bu yüzden güneş kremleri, yaz aylarında vazgeçilmez ve favori kişisel bakım ürünlerinden biri olmaya adaydır. Hassas cilde sahipseniz bu ürünleri mevsim ayrımı gözetmeden düzenli olarak kullanmak cildiniz için oldukça yararlı olacaktır.


Yüz Güneş Kreminin Vücut Güneş Kreminden Farkları Nelerdir?

Yüz, vücudun en hassas cilt tabakasına sahiptir. Bu yüzden narin yapıda olan ve güneş ışınlarından kolayca etkilenebilen cildimiz, üstün koruma gerektirir. Bunun için yaz aylarında, yüz için özel formülle üretilen ürünlerden tercih etmeniz gerekir. Yüz güneş koruyucu ürünler, yüzü hem zararlı ışınlardan korur hem de yüzde lekelenme oluşumuna engel olur.

Yüz derisi, vücudumuzdaki diğer bölgelere göre çok daha hassastır ve güneş ışınlarından çok daha fazla etkilenir. Bu nedenle vücudumuz için üretilen güneş kremlerinin içerikleri de yüz için üretilen ürünlere göre farklılık gösterir. Yüksek etkili UVA/UVB koruma sistemlerine de sahip olan bu kremler ile tatilleriniz çok daha keyifli geçebilir.

Hem vücut için hem de yüz için olan güneş kremlerinin tam olarak etki göstermesi için gereken süre, ortalama 20 dakikadır. Bu nedenle güneş ışınlarına maruz kalmadan önce bu kremleri uygulamanız gerekir. Nivea güneş kremleri, suya ve tere karşı dayanıklılık gösterir. Ancak yine de ürünlerin yüzdükten, terledikten ve kurulandıktan sonra tekrarlanması önerilir. Bu sayede güneşin zararlı etkilerine karşı daha yoğun bir koruma elde edebilirsiniz.


 

Yüz için Güneş Kremi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güneş ışınları, vücudumuza ihtiyacı olan D vitaminini kazandırır. Bu nedenle güneşe çıkmak sağlığımız için faydalıdır. Ancak bunu yaparken güneşin zararlı ışınlarından korunmamız da gerekir. Aksi takdirde cildimizde hasara neden olan yanıklar ve güneş lekeleri ile karşılaşmamız mümkündür. Bu nedenle güneş koruyucu yüz kremi önerilerini dikkate almak faydalı olacaktır.

Güneş kremi seçerken cildinizin hassasiyetini göz önünde bulundurarak bir seçim yapmanız oldukça önemlidir. Çabuk kızaran ve güneşe karşı çok duyarlı bir teniniz varsa hassas ciltler için özel olarak üretilen ürünlerden faydalanabilirsiniz.

Güneş koruyucu yüz kremi tavsiye edilen ürünler arasından seçilebilir. Ancak bu ürünler arasında tercih yaparken kendi cilt tipinizi dikkate almanız gerekir.  Cilt tipinize uygun yüz için güneş kremi önerileri ile bir seçim yapmak yerinde bir karar olacaktır. Yağlı cilt tipine sahipseniz alacağınız ürün oil free (yağsız) olmalıdır. Su bazlı ürünler, bu noktada ideal bir tercih olacaktır. Kuru bir cilde sahipseniz bol nemlendirici özelliği olan ve yoğun kıvamlı kremler ise sizin için daha iyi bir seçim olabilir.

Ürünlerin içeriğinin cildin, pH seviyesine uygunluğuna da dikkat etmek gerekir. Dermatolojik testlerden başarıyla geçmiş kremler, yüzünüzün hassas yapısına zarar vermeden koruma sağlar. Ayrıca UVA/UVB filtrelerine de sahip olma durumuna göre ürün tercihi yapabilirsiniz. Bu iki filtreye sahip olan güneş kremleri, size güneşe karşı tam koruma sağlayacaktır.

Yüz Güneş Kremi Günlük Olarak Kullanılabilir mi?

Yüz güneş kremi önerilerine göz attığımızda günlük kullanım tavsiyesi ile yoğun olarak karşılaşırız. Tatilde ve yaz aylarında olduğu kadar cilt, kışın da güneş ışınlarına maruz kalabilir. Ayrıca bulunduğumuz ortamdaki yoğun ışık, cildimizde lekelere neden olabilir. Bu yüzden yüz güneş kremlerini hem yaz aylarında, şehirde ve tatilde hem de kış aylarında bulunduğunuz ortamdaki zararlı ışınlardan korunmak için kullanabilirsiniz.

Yüz, sadece güneşlenirken değil bir yürüyüş esnasında bile güneş ışınlarını doğrudan alan bir bölgedir. Hem hassas nedeniyle hem de günün her saati ışınlara maruz kalması nedeniyle yüzün korunmasına özen göstermeniz oldukça faydalıdır.

Yüze güneş kremi uygulamak cildinizi güneşin zararlı ışınlarına karşı korurken aynı zamanda nemlendirmenizi de sağlar. Parlak ve sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmanızı kolaylaştırır. Özellikle yüz bölgesinde bulunan burun, güneşten ilk etkilenen alan sayılabilir. Bu nedenle burun üzerinde oluşabilecek hassasiyet, kızarıklık veya lekeleri önlemek için de güneş kremi, günlük olarak kullanılmalıdır. Böylece hem cildinizi hem de görünümünüzü koruyabilirsiniz.

Yüze Güneş Kremi Kullanmanın Faydaları

Yüz güneş kremi kullanmak hem sağlık hem de cildinizin görünümü açısından oldukça faydalı bir alışkanlıktır. Yüz için minimum 30 faktör olan güneş kremlerinden tercih edilmelidir. Böylece güneş ışınlarının etkilerinden tam olarak korunabilirsiniz. Ayrıca güneş kremlerinin cilde pek çok faydası da bulunur. Şimdi bu faydaları sizin için daha detaylı olarak ele alalım.

UV-A ve UV-B Işınlarından Korur

Yaz aylarında ve özellikle öğlen saatlerinde güneşten yayılan mor ötesi ışınlar, radyasyon içerir. Bu ışınlardan cildi korumak için yüz güneş kremi kullanmak oldukça etkili bir sonuç elde etmeyi sağlar. Krem, cilt üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturur. Böylece zararlı ışınlardan teninizi korur.

Cilt Kırışıklığını Önler

Güneş ışınları, cilt üzerinde geçici ve kalıcı hasarlar bırakabilir. Bunlara foto yaşlanma denir. Güneş kremleri kullanarak bu etkilerin önüne geçilebilir. Güneş kremleri cildi besler ve kırışıklığın önlenmesine yardımcı olur. Cildin uzun süreli olarak yıpranmasını önleyici etkiye sahiptir. Cilt tipine uygun kullanılan güneş kremleri ile cilt sorunlarının önüne geçebilirsiniz. Böylece cildin çok daha gergin ve sağlıklı bir görünmesini sağlayabilirsiniz.

Yanıkları Önler

Direkt olarak güneş ışığına maruz kalan bölgelerde güneş yanıkları oluşabilir. Bu güneş yanıkları teninizde hasar oluşmasına neden olur. Güneş kremi kullanmak yanıklara karşı da önemli ölçüde koruma sağlar. Düzenli olarak cilde güneş kremi uygulayarak bu tip yanıkların oluşmasına engel olabilirsiniz. Özellikle çocuklar, güneşin altında vakit geçirmekten oldukça keyif alır. Onların oldukça hassas olan cildini bu yanıklara karşı korumak için de güneş kremi tercih edebilirsiniz.

Güneş Lekelerini Önler

Güneşin ciltte oluşturduğu lekeleri yüz güneş kremi kullanarak önleyebilirsiniz. Ayrıca kremler, ciltte oluşan lekelerin geçmesine de yardımcı olur. Bu yüzden leke karşıtı olan güneş kremleri kullanarak pürüzsüz bir cilt görünümüne kavuşabilirsiniz. Güneş kremleri, ciltte oluşan kızarıklıkların giderilmesi ve önlenmesi için de yardımcı olur. Ayrıca yüz, siyah nokta oluşumuna müsait yapıdadır. Bunun için de leke ve siyah noktalar için ciltte, koruyucu bariyer oluşması fayda sağlayabilir.

Düzenli olarak yüz güneş kremi kullanmak cildiniz için alacağınız en iyi kararlardan biridir. Zararlı güneş ışınlarından korunurken aynı zamanda güneşin vücut üzerindeki olumlu etkilerinden de faydalanabilmek için yüzünüze güneş kremi sürebilirsiniz. Yüz güneş kremleri hem güneş lekelerine hem de yanıklara meydan okur. Cildinizi nemlendirir ve dış etkenlere karşı daha güçlü hâle getirir. Yüz güneş kremi kullanarak güneşin keyfini özgürce çıkarabilirsiniz.

Yüzünüz için güvenilir güneş koruması