antiperspirant-başlık

Antiperspirantların ve deodorantların karşılaştırılması

Antiperspirant spreylerden alüminyum içermeyen deodorantlara

Kendinizi tüm gün havalı hissedin - Terlemeyi azaltmak için en iyi antiperspiratı bulun ve size uzun süren ferahlık ve güven hissi verecek güzel kokulu deodorantları keşfedin.

Antiperspirant ve deodorant arasındaki fark nedir?

Deodorantlar ve antiperspirantlar, ter kokularına neden olan bakterilerle savaşırlar. Antiperspirantlar ek olarak terlemeyi azaltırlar.

Antiperspirantlar nasıl çalışır?

Deodorantlar, içeriğindeki etkin maddeler sayesinde bakteri üremesini engeller ve hatta kötü kokuyu üreten bakterilerin miktarını azaltır. Antiperspirantlar, terlemenin kendisini azaltmaya yardımcı olmak için formüle edilir, ancak daha düşük bir pH ve daha az ıslaklık nedeniyle bakteri gelişimini engellendiği için deodorant kadar etkili olurlar.

Uzun süre etkili antiperspirantlar, cildin yüzeyindeki ter bezlerini geçici olarak bloke ederek daha az terin salınmasına izin verirler.

Deodorantlar, diğer taraftan, ter ile ilgili kokuyu hedef alır. Bunlar alkol veya alkolsüz diğer yüksek performanslı aktif maddeler içerir.

Kolay tahriş olan bir cilde sahip insanlar alkol içermeyen ürünleri seçebilirler. NIVEA Fresh Natural Deodorant Sprey gibi alkolsüz ürünler cildinizi iyi hissettirirken uzun süreli ferahlık hissi vermektedir.

Klasik deodorantlar gibi, antiperspirantlar de her türlü farklı kokuya sahiptir ve hatta bazıları kokusuzdur. NIVEA Invisible Black&White Fresh Sprey ya da başka bir taze koku gibi ruh halinize uyacak kokuyu seçin.

Mutlu koltukaltları

duştan sonra gülümseyen kadın

Alkolsüz antiperspirantlar -gerek roll-onlar, gerek stickler gerekse de antiperspirant spreyler- özel olarak koltukaltınızı, cildi tahriş etmeden daha ferah tutmak için nazik bir şekilde formüle edilmiştir.

Korunma - stresli durumlarda bile

Stresle mücadele etmenin en iyi yolunu öğrenin ve stresli durumlarda bile istenmeyen kokuları ve terlemeyi özel olarak formüle edilmiş antiperspirant ile önleyin.

Aşırı terleme ve istenmeyen kokuları azaltmaya yönelik ipuçları

Aşırı terlemenin kötü hijyenle bir ilgisi yoktur - ancak aşırı terlemeyi azaltmak için yapabileceğiniz bazı şeyler vardır. Terlemeyi etkili bir şekilde azaltan bir antiperspirant bulmak bunlardan biridir. Ama aynı zamanda ne yediğinize de dikkat etmelisiniz: Çok acılı, çok tuzlu veya aşırı sıcak şeyler yemek terlemeyi artırabilir. 

Sabahleyin NIVEA Invisible Black&White Clear 48h Antiperspirant Roll-on gibi antiperspirantlar uygulayın ve gerekirse gün için de bunu tekrar edin.

Cildinize karşı nazik olun: Nefes alabilen doğal kumaşlar giymek ve sentetik yerine doğal kumaşlardan yapılmış yatak çarşafları seçmek, cildin doğal olarak serin kalmasına yardımcı olmak için mükemmel yöntemlerdir. Benzer şekilde, tek bir kalın kıyafet yerine kat kat giyinmek, vücudunuzun sıcaklığı kontrol etmesine yardımcı olur.

Kendiniz için en iyi antiperspirantı seçmek

Seçilebilecek bir sürü antiperspirant vardır. Bireysel ihtiyaçlarınıza uygun olan ve kendinizi güvende hissettireni bulun.

Hangi antiperspirant benim için en iyisi?

Doğru antiperspirant ile, kendi özgüveninizi arttırır ve cildinizle ilgili olarak kendinizi rahat hissedersiniz.

Aşırı terleme eğilimi gösteriyorsanız, 48 saate kadar sürecek güçlü bir antiperspirant seçmek önemlidir.

Antiperspirant spreyler, roll-onlar ve stickler arasında sizin için pek çok seçenek var.

Aceleniz olduğu günlerde, antiperspirant kullanmak isteyebilirsiniz. 

Formata gelecek olursak, herkesin kendi tercihi vardır. Bazı kadınlar roll-on tercih ederken, diğerleri antiperspirant stiklerinin yapısını tercih eder. 

İyi haber şu ki, her uygulama biçimi diğeri kadar etkili ve kullanımı kolaydır.

Pürüzsüz ve güzel koltukaltları

genç-gülümseyen-kadın

Cildiniz ne kadar hassas olursa olsun, özel olarak formüle edilmiş antiperspirantlar ile aşırı terleme geçmişte kalacak.

Alüminyum tuzları - bilmeniz gerekenler

Alüminyum tuzları ve etkileri hakkında pek çok söylenti vardır. Gerçek şu ki, terleme üretimini azaltma yeteneklerinden ötürü antiperspirantlarda bunlar, aktif bir bileşendir. Alüminyum tuzlu antiperspirantlar üzerine yapılan çalışmalar şöyledir:

Alüminyum tuzları, ter bezlerinin üst kısmını sıkıştırarak koltukaltında ter akışını azaltır. Aynı zamanda ter kokusuna neden olan bakteri miktarını azaltmaya yardımcı olurlar.

Kozmetikte kullanılan diğer maddeler gibi alüminyum tuzları da katı bir şekilde düzenlenir ve katı güvenlik kontrolleri ve bilimsel testlere tabi tutulur. İster geleneksel antiperspirant ister alüminyum içermeyen deodorantları tercih edin, vücudunuz için hepsinin güvenli olduğu bilgisinden emin olabilirsiniz. Sizin için en iyi antiperspirant veya deodorantı bulmak için NIVEA ürün yelpazesini deneyin.