Environmental Responsibility

Çevresel Sorumluluk

Sürdürülebilirlik Yaklaşımımız

Bize göre "bakım", sadece esas işimizin bir parçası değildir – aynı zamanda insanlara ve çevreye karşı sorumluluklarımızı ortaya koyar. Yüksek kaliteli cilt bakım ürünleri üretiyoruz ve 100 yıldan fazla araştırma uzmanlığına sahibiz. Çabalarımız, Beiersdorf'un uluslararası sürdürülebilirlik stratejisi "Önemsiyoruz"'un bir parçasını oluşturuyor.

Hammaddeden En İyi Şekilde Yararlanma

Ürünlerimizde kullandığımız hammaddelerin bir kısmı sınırlı miktardadır ve her zaman kullanılabilecek kadar çok olacakları konusunda bir garanti yoktur. Sürdürülebilir kaynakları destekliyoruz ve yüksek kalite standartlarımıza uyan alternatifler geliştirmeye çalışıyoruz.

palmiye

Sürdürülebilir Palmiye Yağı'na İle İlgili

Ürünlerimizin imalatında palmiye yağı kullanmıyoruz. Bununla birlikte, içinde bulunduğumuz endüstride normal olarak bazı ürünlerimizde emülgatör gibi maddeler kullanıyoruz. Bu maddeler genellikle hindistan cevizi ve kolza yağı gibi mineral ve bitkisel yağlardan veya palmiye yağı ve hurma çekirdeği yağı ile üretilir.

Sürdürülebilir Palmiye Yağı Üzerine Yuvarlak Masa (RSPO) üyesi olarak, sürdürülebilir palmiye yağı yetiştirme uygulamalarını da destekliyoruz. Hedefimiz, tedarikçilerimizin tümünün 2015 yılı itibariyle, bize sağladıkları hammaddelerde sürdürülebilir olarak üretilen ve onaylanmış palmiye yağı ve hurma çekirdeği yağı kullanmasını sağlamaktır. Bu hedeflere ulaşmamızı sağlamak için tedarikçilerimizle yakın işbirliği içerisindeyiz.

İçindekilerin detaylı bir listesine ulaşmak için ürün sitesini ziyaret edin ve seçtiğiniz bir ürüne tıklayın.

 

Hayvan Testi Alternatifleri

Beiersdorf kozmetik ürünleri test etmek için hayvan kullanmaz. Bu, 2004 yılında Avrupa Birliği'nde kozmetik hayvan testlerini düzenleyen direktiflerin yürürlüğe girmesinden çok önce politikamız olmuştur. Kozmetik ürünlerin güvenli ve etkili olduklarını ispatlamak için hayvanlar üzerinde yapılan testlerin gerekli olmadığına ikna olmuş durumdayız.

mart-2013

Mart 2013'ten itibaren, Avrupa hayvan testi yasağının bir sonraki aşaması yürürlüğe girmiştir: Bu tarihten itibaren kozmetik güvenlik yönetmeliklerini karşılamak amacıyla veri toplamak için hayvanlar üzerinde test edilen (Mart 2013'ten sonra) kozmetik ürünler artık satılmayacaktır. Alternatif yöntemlerin geliştirilmesi ve tanınması, Beiersdorf için bu yeni yasaktan bağımsız olarak da önemlidir.

20 yılı aşkın bir süredir in-vitro prosedürleri (test tüplerinde yapılan testler) konusunda uzman panelleri ve derneklerinde başarılı bir şekilde çalışıyoruz ve dünyanın önde gelen ve en çok bilinen ve kabul gören araştırma şirketlerinden biriyiz. Beiersdorf, örneğin, gelecekte başka testlerle birlikte hayvan testi kullanılmadan maddelerin alerji potansiyelini değerlendirebilecek bir prosedür geliştirmiştir.

Beiersdorf Research ayrıca çok çeşitli alternatif test yöntemleri geliştirmektedir ve şirket içinde günlük olarak birçok onaylanmış yöntem kullanılmaktadır. Mevcut hayvan testi içermeyen alternatif yöntemlerin yetkili makamlarca dünya çapında kabul edilmesini aktif biçimde savunuyoruz. Ayrıca, alternatif yöntemlerin henüz mevcut olmadığı boşlukları doldurmak için bilimsel olarak hem personel açısından hem de mali açıdan destek veriyoruz.

 

Daha az atık, aynı kalite

Malzemenin plastik, cam, metal, karton veya kağıt olmasına bakılmaksızın, kullandığımız malzemenin miktarını azaltmaya yönelik çalışmalarımız devam etmektedir. Mümkün olduğu ölçüde sürdürülebilirlik kriterlerini uyguluyoruz; tüm ambalajlardan kaçınma, azaltma, yeniden kullanma ve geri dönüştürme.

Tekrar kullanılan paketler, ambalajı azaltmamız için bir yoldur. Tekrar doldurulabilen kaplar ve sabun dispenserleri gibi tekrar kullanılabilir ürün paketleri sayesinde atık hacmi önemli ölçüde azaltılabilir. Örneğin, NIVEA Creme Shower Gel'imiz için tekrar kullanılabilir ambalajlarımız %75 daha az atığa sebep olmaktadır.