GÖSTERİLENLER

  • AR&GE
  • BEBEK VE ÇOCUK
  • CİLT BAKIMI
  • CİLT TİPLERİ
  • GÜNEŞ BAKIMI
  • İÇERİK MADDELERİ

EN DEĞERLİ CİLDİN,

BEBEK CİLDİNİN BAKIMI

Dokuz ay boyunca sıcacık ve sevgi dolu bir ortamda yaşadıktan sonra bebekler birden kendilerini tamamıyla yabancı bir dış dünyada bulurlar. Ciltleri bu dünya ve kendileri arasında bir bariyer görevi görür. Yine de bebek cildindeki savunma mekanizmalarının tam olarak aktif hale gelmesi bir yıldan fazla sürer.

Bir bebeğin hassas cildinin kalınlığı, bir yetişkininkinin beşte biri kadardır. Bu sebeple basit bir çizik ya da sadece bir plasterin sökülmesiyle bile hemen zarar görebilir. Henüz aktif yağ ve ter bezlerine sahip olmadığından, cilt kolayca kurur ve bakterileri uzak tutmak için gereken pH düzeyini koruyamaz. Ayrıca, güneş ışınlarından kaynaklanan DNA hasarlarını da onaramaz.

Benzer şekilde bebeklerin bağışıklık sistemi de ciltleri kadar hassastır. Kimyasal maddeler, kokular, boyalar ve sert deterjanlar tarafından kolayca tahriş olabilir. Ayrıca, bebek bezinden kaynaklanan pişik ya da egzama gibi rahatsızlıklarla başa çıkmak bebek cildi için oldukça zordur.

Bu konuda göz önünde bulundurulması gereken çok nokta var. Ancak, bebek cildinin bakımına verdiğimiz önemin kaynağı da zaten bu.

NIVEA Bebek ve çocuk sabunu ilk ürünlerimizden biriydi. Geçtiğimiz yüzyıl boyunca, temzileme mendilinden pişik kremi ve güneş koruma ürünlerine kadar kapsamlı bir bebek cilt bakım ürün grubu geliştirdik.

Çünkü sözkonusu çocuğunuz olduğunda güvenliğin en önemli şey olduğunu biliyoruz. Bu yüzden NIVEA Baby ürün serisinde kullandığımız her bir içerik maddesi güvenilirlik ve etkinlik açısından test edilmektedir. Yeni ürünler oluşturulduğunda ise tüm formül tekrar tekrar test edilmektedir.